Co to Festival Fantazie je? Jaký byl 21. ročník největšího festivalu popkultury v České republice. Postřehy a tipy z města Chotěboř!

V první části článku budu spíše vysvětlovat těm, kteří o Festivalu Fantazie v Chotěboři nikdy neslyšeli, co to vlastně to FFko je. Není to jenom sci-fi a fantasy. Je to mnohem víc – vychlazené pivo, opékané prase či skřetbal. V další části se dozvíte několik typů, které jsem si odnesla z letošních přednášek.

Pravdou je, že i když fantazáci a o FF ví, tak tam prostě nejedou. Snad se bojí, že by poznali ještě větší (či menší) magory, než jsou oni sami.  Anebo neví, co by tam proboha dělali.

Vybrat si můžete z řady přednášek v rámci různých linií: všeříkající Trekfest, PotterFan, GateCon, ThroneCon, PoníCon… Anebo linie jako Britcon, zabývající se britskými seriály, sci-fi a fantasy, Klasikon, zabývající se klasickou sci-fi, ale také GameLine (videohry), Orientcon, Jatkon a Spycon (vojenství a špionáž). Pro ty, které už bolí z přednášek zadek a potřebují se protáhnout je tady MoveCon a také OutCon, který má na starosti sportovní program venku. A taky opékané prase! Programy na liniích běží souběžně od 9:00 do půlnoci. A skoro každý den večer se pořádají tématické party.

Pokud máte chuť shlédnout filmové novinky, můžete se za symbolické vstupné do kina podívat například na Deapoola, Tarzana, Den nezávislosti II… Atmosféra v FF kině bývá mnohdy velmi odlišná od té konzervativní, kterou zažíváte v normálním kině. Berte to tak, že se díváte doma na film s partou přátel. Kde „doma“ nahraďte za „kino“ a „partu přátel“ za „hromadu lidí, které neznáte, ale tak nějak smýšlíte podobně.“

K dispozici jsou každoročně také besedy  a focení se zahraničními hosty. Letos těmi vyvolenými byli Christopher Judge (SG1:Teal´c), Ian Beattie (GoT:Ser Meryn Trant) a Ty Olson (The 100, Supernatural, Battlestar Galactica).

Když vás všechno tohle omrzí, tak si můžete zajít do obrovského sálu, který je vybaven nejrůznějšími herními konzolemi (PS, WiiU, Xbox), anebo si vybrat z bohaté nabídky deskových her. A když už ani tohle ne, tak si kupte pivo, nebo zmrzlinu a k někomu neznámému si přisedněte a začněte tlachat. Funguje to.

Celý festival úžasně doplňují fancy-šmancy kostýmy. Vždycky je na co koukat a obdivovat. Ať už to jsou pětatřicátníci v kostýmech My Little Pony, ženská verze Lokiho, či princezna Leia v bikinách.

A co přinesl letošní ročník? Tipy na seriály, filmy a letošní zajímavé přednášky!