O rok starší a zase na stejném místě. Nové české komedie, diváci, osobnosti českého filmu a smích.  43. ročník festivalu české filmové komedie nabídne celkem 12 soutěžních komedií. Začal v neděli vyprodaným promítáním úspěšného snímku Matky. 

Zahájení festivalu opět moderoval muž s jedinečným hlasem – Michal Jančařík. Ten představil odbornou porotu a zavzpomínal i na porotce, který už mezi námi není, Vladimíra Suchánka.  Zahájení festivalu pak Michal přenechal na dlouholetém členu poroty a prezidentovi Herecké asociace Ondřejovi Kepkovi. “Odchází nám jedna velká generace tvůrců. Před časem jsme se rozloučili třeba s Jeanem Paulem Belmondem a podobnými. Držme si palce, aby se podobě bavily další generace lidí, ” řekl Ondřej Kepka.

Festival české filmové komedie tradičně podporuje město Nové Město nad Metují a Královéhradecký kraj. “Kraj vždy podporuje smysluplné akce a právě v Novém Městě máme dlouholetou tradici. Ne vždy máme důvod se radost a je dobře, že tady máme festival a člověk si může odpočinout a radovat se,” uvedl náměstek hejtmana Královéhradeckého kraje Pavel Bělobrádek.

FOTO: Distribuce Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Při prvním letošním soutěžním promítání bylo prosmáto celkem 11,2 procent času, což není v historii festivalu nejvíc. Pravděpodobně proto, že se matky ve filmu dostatečně našly a některé humorné situace vlastně samy zažily.

Poprvé se v neděli diváci i hosté festivalu mohli vyfotit u festivalové fotostěny – a soutěžit tak celý týden o ceny – vstupenky na festival i konzumace zdarma. Hlavní výhrou za celý týden budou VIP vstupy na závěrečný galavečer.

Před zahájením ještě diváky naladila kapela JK Band. Nové Město nad Metují teď čeká dalších šest dní plných komedií a doprovodného programu.

V pondělí se vydáme hned na dvě cesty – na Vyšehrad za rebelem Lavim a na Cestu domů. Druhý jmenovaný film doprovodí herečka Lucie Šteflová a popovídá si s diváky v sále. Online se k besedě připojí i režisér Tomáš Vorel a herec Milan Šteindler.

FOTO: Distribuce Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Úterý bude patřit nekorektní komedii Mstitel a romantickému filmu Jedině Tereza, na kterou mají všechny Terezy vstup zdarma (po včasném zarezervování sedadla).

Ve středu o přízeň diváků soutěží Muž se zaječíma ušima a film podle předlohy Patrika Hartla Prvok, Šampón, Tečka a Karel.

Ve čtvrtek si na komedii Ubal a zmiz diváci zasoutěží o kožich, který měl na sobě na natáčení oblíbený herec Marek Lambora. Každý, kdo přijde, dostane šanci se zapojit do soutěže. Na večerní promítání komedie Deníček moderního fotra je už vyprodáno, proto nalákám koncert zpěváka Voxela na terase našeho kina,” uvedl ředitel festivalu Zdeněk Krákora.

Pátek bude na festivalu jedna velká párty. A to díky doprovodnému programu i soutěžním komediím. O přízeň diváků budou usilovat komedie Shoky & Morthy: Poslední velká akce a Večírek režiséra Michala Suchánka. Před kinem 70 se zároveň bude konat tradiční Den s Českým rozhlasem, vystoupí dívky ze Stepíku Nové Město nad Metují a “kouzelník s kruhy” Patrik Jandejsek (ČeskoSlovensko má talent).

Sobota již tradičně bude patřit vyhlašování cen odborné poroty, ceny divácké (udělované na základě promítého času při soutěžních projekcích) a ceny pořadatele festivalu (za nezapomenutelné role v komediálních filmech). O cenu diváckého smíchu zabojuje v předpremiéře film Zbožňovaný.

FOTO: Distribuce Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

Zdroje informací: Festival české filmové komedie Nové Město nad Metují

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA