Kina po celém světě letos zažívají krušné časy. Nový film Christophera Nolana Tenet (2020) je prvním velkým očekávaným snímkem, který se do kin dostal a měl vynahradit měsíční ztráty. To se sice tak nějak daří, avšak finanční ztráty kin jsou letos opravdu znatelné a bude potřeba je zaplnit dalším velkým kasovním trhákem. Stane se jím poslední vystoupení Daniela Craiga v roli agenta 007? Snímek Není čas zemřít (2020) míří do našich kin sice až 19. 11. 2020, ale již nyní se můžete nechat zlákat novou ukázkou.

Většina letních blockbusterů se přesunula na podzim nebo až na příští rok. Kina letos v létě nabízela návštěvníkům proto jen slabší repertoár, který mnohdy zahrnoval i již dříve uvedené snímky. Studia dychtící po větším zisku příliš neriskují a projekty odsouvají klidně i o rok. To se však nestalo v případě agenta 007.

Americká mediální společnost MGM sice nepatří k těm úplně nejúspěšnějším, avšak i přesto neriskovala a odsunula svůj pravděpodobně nejočekávanější letošní snímek Není čas zemřít (2020) z dubnové premiéry na listopad.

Tah to byl poměrně dobrý, neboť většina konkurenčních snímků byla odsunuta na rok 2021, tudíž by se teoreticky mohla 25. bondovka těšit většímu kasovnímu úspěchu. Velkým lákadlem pro diváky je také fakt, že Daniel Craig v roli 007 končí a snímek Není čas zemřít (2020) bude jeho posledním.

Bond odešel do důchodu, ale dávný přítel a stíny minulosti jej přinutí, vrátit se zpět do akce. Oficiální synopse zní:

„Bond zanechal aktivní služby a užívá si poklidného života na Jamajce. Netrvá to však dlouho a je kontaktován dávným přítelem Felixem Leiterem ze CIA, který jej požádá o pomoc. Mise zahrnující záchranu uneseného vědce se však stane daleko zrádnější, než očekával a zavede Bonda k záhadnému padouchovi, který je vyzbrojen nebezpečnou novou technologií.“

Snímek režíroval Cary Joji Fukunaga a jde v pořadí již o 25. bondovku. Těšit se můžeme na spoustu známých tváří, jmenovitě např. Léa Seydoux a Christoph Waltz z předešlé bondovky Spectre (2015). Ben Whishaw, Naomie Harris, Jeffrey Wright, Rory Kinnear se spolu s Ralphem Fiennesem coby elegantní „M“ vrátí i do posledního Craigova dílu. Z nových tváří pak uvidíme hvězdu posledních let Ramiho Maleka, dále se pak ve filmu objeví Lashana Lynch, Ana de Armas, Dali Benssalah, David Dencik a Billy Magnussen.

Za zmínku stojí také autorka titulní písně, která bývá pro bondovky typická. Za písní No Time To Die stojí mladá zpěvačka Billie Eilish.

Zda-li poslední bondovka Daniela Craiga spasí kina, to zatím nevíme. V tuto chvíli můžeme jen doufat, že se situace ohledně pandemie nezhorší a film se nedočká dalšího přesunu. Nezapomeňte si zapsat do kalendářů, že Není čas zemřít (2020) zamíří do našich kin již 19. 11. 2020.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Vojtěch Balák (Walter)
Redaktor a admin TVGURU.CZ. Filmový a seriálový nadšenec. Návštěvník NdB a jiných divadel. Zálibu nacházím i ve čtení knih a komiksů, jenž také mnohdy bývají předmětem mých článků.