Netrvalo dlouho a už se opět dozvídáme, že očekávané snímky v rámci bezpečnosti dorazí do kinosálů kvůli koronavirové pandemii později. Tentokráte se odsun týká jak studia Disney, tak i Paramount Pictures a dalších.

Mulan

Celovečerní filmová reimaginace kultovní klasiky Mulan zobrazující příběh mladé bojovnice, která zastoupí svého nemocného otce v armádě a vyrazí vstříc nebezpečným překážkám, měla do kin dorazit již v březnu. Bohužel se světem rozšířila nemoc COVID-19 a Disney přesunulo premiéru na 24. července – ani to však nakonec nevyšlo. Vzhledem k tomu, že většina tržeb přichází právě z asijských států, utrpěla studia značnou ztrátu. Nově je tedy film odložen na neurčito.

Francouzská depeše Liberty (2021)

Projekt od režiséra Wese Andersona odehrávající se ve fiktivním francouzském městě 20. století měl přijít do kinosálů 24. července, ovšem byl přesunut na 16. říjen letošního roku. Vzápětí jej ze seznamu chystaných premiér studio Disney smazalo a jako nové datum premiéry se uvádí 28. leden 2021. Doufejme tedy, že tyto odsuny nebudou mít na celkový zážitek z filmu žádný vliv. Z hereckého obsazení se můžeme těšit na Owena Wilsona, Billa Murraye, Tildu Swinton či Francese McDonalda.

MCU Spider-Man 3 (2021)

FOTO: Disney

Opětovný přesun se bohužel nevyhnul ani třetímu dílu pavoučí sólovky s Tomem Hollandem v hlavní roli. Ten měl do kin nově dorazit 5. listopadu 2021, avšak Disney se rozhodlo premiéru posunout na 17. prosince 2021. Bude to tak vůbec poprvé, co uvidíme řádit Spider-Mana v období Vánoc. Co se týče příběhové linky, ta by měla být zaměřena na představení nového záporáka (spekuluje se o lovci Kravenovi) a vypořádáním se s tím, že nyní zná celý svět pravou identitu maskovaného hrdiny. Natáčení a produkce by však měla pokračovat bez zásadních změn.

Avatar 2 – 5 (2022 – ?)

FOTO: 20th Century Studios

Celosvětově nejvýdělečnější film všech dob, Avatar, se na vrcholu tržeb držel krásných 10 let, než jej překonal velikán v podobě Avengers: Endgame. Režisér James Cameron má však se svou sci-fi sérií plány jasné, a jak sám slibuje, v nadcházejících dílech prozkoumáme další zákoutí planety Pandora, uvidíme více kouzelných rostlin a zvířat, jaká by nás ani ve snech nenapadla. Bohužel s představením rovněž bude muset počkat, a to do 16. prosince 2022. Přesun byl tedy razantní – rovnou o celý rok. Z toho vyplývá, že i další díly této série, kterých by mělo být dohromady 5, čeká dříve ři později odklad.

Top Gun: Maverick (2021)

Kultovní vojenská klasika s Tomem Cruisem v hlavní roli, díky které pronikl do širšího povědomí veřejnosti, dostala pokračování se skvělým podtitulem ,,Maverick“, avšak i ta bude muset počkat do 2. července 2021. Studio Paramount Pictures tuto zprávu oznámilo v pátek nad ránem. Rozpočet činí částku přes 150 milionů dolarů a režisér Joseph Kosinski slibuje pořádnou akční nálož jak na zemi, tak ve vzduchu. Mimo jiné v hlavních rolích uvidíme i Vala Kilmera, Milese Tellera či Jennifer Connnely.

Star Wars: Zcela nové tituly (2023 – 2027)

V neposlední řadě odsun zaznamenala i nová Star Wars frančíza, která by měla divákům představit zcela unikátní postavy, příběh a záporáky. První díl zrežíruje a podílet se na scénáři bude režisér Taika Waititi (Králíček Jojo, Thor: Ragnarok), přičemž do snímku jistě vloží pořádnou jiskru humoru a nadupané akce. Premiéra je nově stanovena na 22. prosince 2023 a zbylé dva snímky do kin zamíří 19. prosince 2025 a 17. prosince 2027. Zdá se, že má Disney o budoucnosti Vesmírných válek poměrně ucelenou představu, neboť se chystaného projektu ujme i tvůrčí prezident Marvelu Kevin Feige.

Tiché místo: Část 2 (2021)

Emily Blunt zazářila po boku svého manžela a zároveň režiséra Johna Krasinskiho v hororovém dramatu ,,Tiché místo“ přímo ukázkově – i proto asi nikoho nepřekvapilo, když byly ohlášeny přípravy na druhý díl. Finální podobu scénáře se vším všudy jsme měli mít možnost zhlédnout již letos v září, avšak si budeme muset počkat do 23. dubna 2021. Mrazivá atmosféra spojená s klidným sletem náhodných událostí by nás i podruhé měla pořádně vyděsit.

Na který snímek se ze zmíněných titulů těšíte nejvíce? A u kterého Vás odklad opravdu zamrzel? Dejte nám vědět níže do komentářů a nezapomeňte i nadále sledovat novinky na webu tvguru.cz!

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz