Pokud by se mělo zvolit téma, které si po celé dekády drží oblíbenost, byli by jím Zombie. Oživlé mrtvoly si své místo v moderní společnosti našli  již ve 20. letech 20. století, ale tím největším průkopníkem, díky kterému zůstaly hroby otevřené, byl George A. Romero s legendární Nocí oživlých mrtvol. Od té doby se s filmy a seriály, jejichž hlavní zápletkou jsou mozků chtiví rozkládající se monstra, roztrhl pytel. A nyní se svou verzí přichází také Netflix.

Představte si, že máte pouhých 48 hodin na to, abyste své jediné dceři našli nový, bezpečný domov a ochránili ji tak nejen před všudypřítomnými zombie, ale také sami před sebou. Přesně v takové situaci se ocitl Martin Freeman, který byl infikován virem, jenž sužuje lidstvo. Děj se odehrává v odlehlých končinách Austrálie a více než na boj proti hordám hladových zombie, se soustředí na objevování přeživších v zemi, kde se vytratila veškerá naděje.

Trailer k filmu Cargo je poměrně rozsáhlý, což může být trochu kontraproduktivní, protože odhaluje všechny hlavní události. Od smrti Freemanovy ženy, po jeho pokousání a hledání lidí, kteří by se dokázali postarat o jeho malou dcerku, ještě předtím, než u něj dojde k přeměně. Je to doslova souboj s časem, protože má na vše jen 48 hodin.

Teaser Trailer

Film pochází od režisérů Yolandy Ramke a Bena Howlinga, kteří tak rozšířili svůj krátkometrážní film z roku 2013. Cargo má mnoho společného s australskými filmy Rabbit-Proof Fence, Walkabout a Wake In Fright.

Premiéra se uskuteční příští měsíc na filmovém festivalu Tribecca. Ale vzhledem k tomu, že Netflix získal vysílací práva, bude Cargo již brzy k dispozici také prostřednictvím této streamingové služby.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz