Francouzské bláznivé komedie v hlavní roli s partičkou mladíků, bývalých hudebníků kapely Les Charlots, není třeba tuzemskému divákovi představovat. I po téměř padesáti letech je zaručeno, že pokud jsou tyto filmy uvedeny na televizních obrazovkách, mají vždy vysokou sledovanost. Povedená partička natočila hned několik nezapomenutelných filmů, například Bažanti (1971), Bažanti jedou do Španělska (1972), Blázni ze stadiónu (1972), Velký bazar (1973), Bažanti jdou do boje (1974), Bažanti a cizinecká legie (1978) a další. Jak jednotliví protagonisté vypadají dnes?

Jean Sarrus (75)

Jean Sarrus je francouzský herec, režisér, hudebník a baskytarista kapely Les Charlots. Kariéru mu nastartoval stejně jako ostatním „Bažantům“ film z roku 1970 – La grande java. Vyzkoušel si i roli režiséra a to v roce 1992, kdy natočil film Le retour des Charlots (zde se podílel i na scénáři). Na scénáři se podílel i u filmu Bažanti kontra Dracula (1980). Jako hudební skladatel složil titulní písně k filmům Bažanti jedou do Španělska (1972), Polibky z Hongkongu (1975) a Návrat Bažantů (1983). U filmu se objevil naposledy ve snímku This Could Be the Last Time v roce 1998.  Na konci roku 2012 vydal svou novou knihu Definitely Charlots. 

Jean-Guy Fechner (73 let)

Embed from Getty Images

Jean-Guy Fechner (na snímku vpravo) je francouzský herec, komik, skladatel, producent a bubeník kapely Les Charlots. Do legendární skupiny se dostal náhodou, jakmile zjistil, že má kapela problémy po odchodu předchozího bubeníka Donalda Rieubona. Jeho bratr Christian se v té době staral o organizační záležitosti skupiny. V kapele Les Charlots Jean-Guy působil od roku 1966 až do jejího rozpadu v roce 1976. Poté začal pracovat se svým bratrem ve filmových ateliérech, kde měl na starost marketing a reklamu. Mimo filmové „Bažanty“ jsme jej mohli vidět například ve filmech Co je moc, to je moc (1975), Jízda smrti (2008) a naposledy v roce 2011 ve snímku Au bistro du coin.

Gérard Filipelli (77 let)

Gerard Filipelli (na snímku druhý zleva) je francouzský herec, skladatel, spisovatel a producent. V roce 1966 se poprvé setkal s Jeanem Sarrusem a Gérardem Rinaldim a přidal se k jejich kapele Les Charlots, kde hrál na kytaru. Stejně jako jeho kolegové získal první zkušenosti u filmu jako „Bažant“. Naposledy se před kamerou objevil v roce 1992 ve snímku Le retour des charlots. V roce 1970 mu zemřela žena při dopravní nehodě, ani tato tragédie mu však nezabránila v pokračování v komediálních rolích.

Luis Rego (77 let)

Luis Rego je portugalský herec, komik a hudebník, který svou kariéru odstartoval ve Francii v šedesátých letech minulého století. Ve filmu se objevil poprvé po boku slavného Pierra Richarda ve filmu Roztržitý (1970). O rok později již exceloval v Bažantech a v roce 1975 se opět objevil na plátně spolu s P. Richardem ve filmu Náhradník. Následovaly desítky filmových a několik seriálových rolí. Naposledy jsme jej mohli vidět ve filmu Nocturama z roku 2016.

Gérard Rinaldi (†69 let)

Gérard Rinaldi byl francouzským hercem, dabérem a zpěvákem kapely Les Charlots. Jeho filmografie je obsáhlejší než u Jeana Sarruse. Mimo „Bažanty“ jsme jej mohli vidět například v Rozmařilý život Gérarda Floqua (1987), Muži a ženy mohou být spolu šťastni… (1995), Kus života (2002) nebo Záhadné zmizení (2003). Poslední film, který natočil, je z roku 2010 – 35 kilos d’espoir. Rinaldi zemřel na rakovinu 2. března 2012. Bylo mu 69 let.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz