Vzhledem k tomu, že se loni nemohl uskutečnit jubilejní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech, ten letošní je očekáván o to netrpělivěji. Na poslední „pražské“ tiskové konferenci před konáním letošního MFF, jenž se uskuteční od 20. do 28. srpna, představili tři hlavní aktéři, co se na festivalu bude dít. Spíše to ovšem připomínalo očkovací kampaň.

Hned zkraje totiž výkonný ředitel MFF Kryštof Mucha informoval o pravidlech, díky nimž se mohou návštěvníci populárního festivalu dostat do kina. Pochvaloval si, že díky vyšší proočkovanosti bude možné plně využívat všechny kapacity filmových sálů. „To považujeme za zcela klíčovou věc,“ zdůraznil.

Do kina jen s páskou

Poté podrobně popsal systém, jenž na letošní festival s dalšími kolegy vymyslel: „Každý člověk, který přijede do Karlových Varů (a my budeme prosit, aby přijeli ideálně oočkováni nebo s platným PCR testem nebo všemi těmi věcmi, které jsou potřeba k tomu, abychom se prokázali, že jsme covid čistí a mohli se tím pádem dostat do kina), si najde někoho z našeho „covid týmu, komu ukážete potvrzení, že jste oprávněni a nemáte covid. Dostanete pásku na ruku a tím pádem se můžete po Karlových Varech pohybovat volně.“ Zároveň ale upozornil, že to neznamená, že nás nebude nikdo jiný během pobytu kontrolovat.

Dále slíbil, že filmoví fanoušci se budou moci v Karlových Varech nechat i očkovat a otestovat v blízkosti hlavního dějiště MFF, hotelu Thermal. A ještě dodal: „Pod heslem do kina s páskou se do toho pouštíme.“ V souvislosti s tím ukázal i „vizuál“ plakátu, zvoucí na letošní MFF se sloganem „Buďte rychle IN“. „Jde nám především o to, abychom mohli prožít festival co možná nejblíže k tomu, jak jsme byli zvyklí a věříme, že tento systém s páskami nám to umožní.“

🇨🇿 Víte, co je letos nejvíc IN? Chovat se ohleduplně a bezpečně k sobě i lidem kolem sebe. Ve Varech vám k tomu pomůže…

Posted by Karlovy Vary International Film Festival on Tuesday, August 10, 2021

 

Jak do dopadne?

Je samozřejmě v pořádku, že budou účastníci MFF nuceni k tomu, aby prokazovali svoji bezinfekčnost. Na druhé straně však hrozí, že navzdory všem opatřením je někteří nebudou dodržovat nebo je budou různě obcházet, jak je u nás zvykem. Ostatně, přes přísné restrikce se nepodařilo zabránit ani šíření koronaviru na olympijských hrách v Tokiu. Obyvatelé Karlových Varů, včetně lázeňských hostů, se proto netají svými obavami, že se kvůli festivalu opět zhorší situace v regionu, jenž koronavirová krize zasáhla velmi citelně. Ostatně, sociální sítě jsou důkazem, že konáním MFF, proslulého vyhlášenými mejdany a opileckými excesy, mnozí zrovna nadšeně nevítají.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz