Přiznejte se ! Kdo z vás, si opravdu myslel, že Floki zradil Ragnara a všechny jemu blízké ? Já osobně jsem si to myslel, ale nechtělo se mi tomu věřit …

Autor: Yasnod

 

Před pár dny (v posledním díle letošní série) nás snad všechny překvapila Flokiho taktika, kterou i s Ragnarem a ostatními použil proti královi Horikovi. A ani se jim nedivím, jelikož byl Horik prakticky neschopný. Skutečnost, že si lidé, kteří o Vikinzích vůbec nic neví, myslí, že to byli negramotní pitomci, kteří jenom dobývali, se nám ukázala v seriálu již několikrát nepravdivá. Ale skutečnost, že dokáže skupina lidí vymyslet a dát dohromady plán hodný těch nejvyšších generálů to se nám zřejmě ani nesnilo. Už několik dílů postupně pracujeme s tím, že se Floki začíná „přidávat“ na stranu krále Horika a proto nás to všechno mohlo zaskočit, ale když by jsme se na to měli podívat zpětně. Napovídá tomu několik věcí…

 

  1) Floki měl zabít Bjorna, ale nějak z toho sešlo.
      Ano. To měl a také jsem se toho po celý díl bál, jenomže co se díl chýlil ke konci a Bjorn už měl být mrtvý, ale nebyl mi bylo jasné, že ho Floki buď nedokáže zabít, nebo to ani nebyl jeho plán. Jinak pro upřesnění. Samotná postava Bjorna, je z legend mnohem známější, než například postava Ragnara, ale o tom bude příští článek.

 

  2) Hmm Houbičky…
    Co měly znamenat potom ty „čachry“ s houbami ? Už ty nám měli napovědět, že Flokiho trávení jeho přátel, asi nebude tak jak se zdá.

 

   3) Mimčo bude v bezpečí…
    To by napovědělo jenom málo komu o tom zdali Floki opravdu zradil, nebo ne. Když by jsme se však měli zamyslet, král Horik sdělil svůj plán Flokimu o tom, jak rychle všechny pozabíjí. Tím pádem by nebyly ohroženy životy jeho ženy a dcery a tím dal Floki najevo, že to až tak tichý převrat nebude, a že se chystá nějaké „překvapení“ pro krále Horika a to zřejmě nemusí vyjít. Nebo řekl své ženě, aby se schovaly preventivně. O tom by jsme se mohli pouze dohadovat.

 

Ovšem čekám, že své názory o konci letošní série napíšete na facebook a velice se na to těším :)
Yasnod
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz