V páté epizodě Fear The Walking Dead jsme mohli vidět, že otevřené moře není o nic bezpečnější než pevnina. A ačkoli se nikomu z posádky Abigail nic nestalo, tak brzy poznáme, že v novém světě nebezpečí čeká na každém rohu. 

 

Abigail se pomalu blíží k hranicím s Mexikem, kde má Luis dohodnutý bezpečný přechod. Situace se ovšem odebere jiným směrem. Posádka je opět přepadena a Daniel se snaží bránit proti vojákům nožem. Luis je střelen a on mu chce ulehčit trápení. Nick křičí NE!

Medaile se znakem sovy patří Luisově matce. Ofélie ho najde a chce jej vrátit, aby věděla, že na ni myslel.

Muži, kteří přistoupí na Abigail, vypadají jako nepřátelé. Jeden z nich je přítel. Chtějí své peníze za umožnění přístupu do Mexika.

Za Mexickými hranicemi se konečně setkají s Thomasem a knězem ve zlatém rouchu, který je jeho přítel.

V této epizodě zemře Luis, Thomas a dva vojáci.

V jedné scéně mluví Nick s Celií (matka Luise). Zdá se, že je ze samého zabíjení unavený. Dokonce má slzy v očích. Dočkáme se i sblížení Nicka a Ofélie. On má pak flashback, kde se mu před očima odehrává scéna z první série, kde je zfetovaný v kostele.

Mezi Madison  a Travisem houstne atmosféra kvůli Chrisovi, který očividně ztrácí nervy. Dokonce vyhrožuje Alicii. Z toho důvodu Madison tráví noc u své dcery. Zdá se, že se z Chrise stává Lizzie z TWD.

Chris ovšem není jediný, kdo má krizi. Tou prochází i Daniel. Chybí mu jeho žena. Bude zděšený, když uvidí chlapce, který zastřelí živého psa (mělo by se jednat o týrání). Posléze najde opět tohoto chlapce, jak mluví se svou matkou zavřenou v kleci s infikovanými.

 

Jak se zachová Strand po smrti Thomase? Bude Chrisovo šílenství trnem ve vztahu Madison a Travise? Vzniká mezi Nickem a Ofélií hlubší pouto? To a mnohem víc uvidíte již toto pondělí v šesté epizodě s názvem „Sicut Cervus.“

 

Promo

 

Sneak Peek

https://www.youtube.com/watch?v=dK_a8E4inmc

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz