Natáčení jedné z největších bitev v historii Game of Thrones je u konce. Během posledních šesti cca 90 minutových epizod se zajisté odehraje  mnoho událostí, ale tou pro diváky nejatraktivnější by se mohl stát právě tento souboj.

 

Není žádným tajemstvím, že tvůrci Game of Thrones mají zájem o záběry z různých lokalit, zejména z evropských zemí jako je Chorvatsko, Island, Malta, Maroko a Španělsko. Zároveň si společně s HBO dávají záležet na každém detailu, jak během natáčení exteréru, tak v interiérech. Doposud byla pro kritické oko diváka nejzajímavější Bitva bastardů. Zdá se však, že nová bojová scéna bude vrcholným okamžikem všech osmi sérií.

Jak uvedli Watchers on the Wall, natáčení bitvy probíhalo během 55 dní a to v Moneyglass a Toome v Severním Irsku a dále v Magheramorne, kde bylo použito zelené plátno.

 

A takto se k onomu natáčení vyjádřil Jonathan Quinlan.

Trvalo to poctivých 55 nocí. V chladu, sněhu, dešti, blátě, ovčích hovnech v Toome a větrech v Magheramorne.

Když se desítky miliónů lidí budou koukat na tuto epizodu, nebudou vědět, jak tvrdě jsme na ní pracovali. Nezajímá vás, jak jsme byli unavení. Nebo jak je těžké, vykonávat svou práci v nízkých teplotách.

Budou jen chápat, že se dívají na něco, co tu ještě nebylo.

 

Nabízí se, že to co bylo natočeno, je dost možná vrcholou bitvou seriálu, když se Noční král se svou armádou Bílých chodců postaví spojeným silám Západozemí.

Hollywood Reporter

Celkové natáčení ještě není ani zdaleka u konce a mělo by pokračovat až do konce léta. Poté na tvůrčí tým čekají rozsáhlé postprodukční práce, které zaberou několik měsíců. Premiéry se s největší pravděpodobností dočkáme na jaře 2019.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz