Natáčení osmé série Game of Thrones je v plném proudu a to znamená, že je takřka nemožné, aby se plně zamezilo únikům spoilerů. Tvůrci i protagonisté prohlásili, že informace, které se dostanou do éteru, ve výsledku nemusí být  pravdivé. Nicméně Watchers on the Wall nikdy nespí a za svou práci plně ručí.

Nedávno bylo nasdíleno video pořízené v Severním Irsku. Už dříve jsme vás informovali o rozrůstajícím se Zimohradu. Hradby a věže byly po většinu času tvořeny pomocí CGI, ale nyní je vše poctivé, bez speciálních efektů. Spekulovalo se o možném zničení sídla Starků. A teď už víme, že tomu tak skutečně bude.

watchersonthewall.com

Přestože video není kvalitní, to co zobrazuje se nedá zpochybnit. V dálce je zřetelná situeta Zimohradu pohlcená v plamenech. Záznam je pořízen z velké dálky, takže je evidentní, že je požár masivní a nedá se předpokládat, že by něco tak decimujícího tvrz přečkala. Dovolím si tedy tvrdit, že Zimohrad během osmé sezóny padne.

Přirozeně se nabízí otázky, co způsobí tak obrovský požár? Co se stane s lidmi uvnitř? A kdy se to stane?

Na první otázku existují dvě odpovědi, dvě možnosti. První je Noční král, který má ve své moci Viseriona. Zároveň se také jedná o nejpravděpodobnější verzi, kdy Noční král se svým drakem zaútočí na Zimohrad. Modré plameny se upraví postprodukčně.

watchersonthewall.com

Druhou variantou je Daenerys s Drogonem či Rhaegalem, jelikož plameny mohou být jediný způsob, jak zastavit armádu Bílých chodců. Je tedy možné, že by byl v zájmu vyššího dobra obětován milovaný domov Starků?

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz