Je nemožné, aby se v seriálu objevily všechny příběhy a všechny postavy, které George R. R. Martin tak dokonale zvěčnil ve svých knihách Píseň ledu a ohně. Jednou z těch, která divákům skutečně chybí, je Lady Stonehearth. To se ale může změnit. Jak se sám autor zmínil, stále existuje reálná šance, že dojde ke vzkříšení Catelyn Stark.

 

Abyste porozumněli, v knižní předloze se Catelyn vrátila do života poté, co byla tak krutým způsobem zavražděna na Červené svatbě, když její tělo objevilo Bratrstvo bez praporců. Avšak návrat do světa živých si vybral svou daň. Catelyn je ztrouchnivělá a sotva dokáže mluvit. Tak přijala nové jméno Lady Stonehearth a vedla zlomená bratrstvo na cestě za pomstou těm, kteří způsobili pád její rodiny. Jedná se o fantastický příběh s úžasnou hloubkou a mnoha temnými zápletkami.

screenrant

Z Catelyn se po jejím vzkříšení stane pomstichtivý a nemilosrdný vrah. Martin v jejím příběhu pokračuje i ve své současně stále rozepsané šesté knize. Zároveň je velmi důležitou postavou celé série. A právě tato změna v Lady Stoneheart je to, co si spisovatel nejvíc přeje, aby se také promítlo v seriálu.

dalisacg – DeviantArt

Už nyní je ale jisté, že Lady Stoneheart nebude součástí poslední osmé série Game of Thrones, protože je nemožné, aby se do pouhých šesti epizod promítl tak rozsáhlý a komplikovaný příběh. A tak jen můžeme doufat, že se jejího zmrtvýchvstání dočkáme alespoň v jednom z plánovaných spin-offů.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz