Televizní stanice HBO oficiálně objednala pilot ke spin-offu seriálu Game of Thrones. Od roku 2011 můžeme sledovat fantastické příběhy ze Západozemí, plné mocenských bojů a politického manévrování. Game of Thrones se během let stal nejúspěšnějším televizním seriálem všech dob, a tak není divu, že se HBO rozhodlo po jeho ukončení představit dalších pět spin-offů.

 

Scénáře se chopí Jane Goldman (Kingsman: The Secret Service, X-Men: First Class, Kick-Ass) společně s autorem Georgem R. R. Martinem. Už nyní se ví, že spin-off bude prequelem Game of Thrones, který nás zavede tisíce let do minulosti.

 

Oficiální synopse:

Uskuteční se tisíce let před událostmi GAME OF THRONES. Seriál sleduje světový sestup zlatého Věku hrdinů do jeho nejtemnější hodiny. A jediná věc je jistá: Od děsivých tajemství historie Západozemí, až po skutečný původ Bílých chodců, tajemství východu až k legendám o rodu Starkových… To není příběh, o kterém si myslíme, že ho známe.

 

Spin-off se tedy bude  odvíjet od Martinova příběhu The Age of Heroes. Věk hrdinů začal 10.000 let před událostmi Game of Thrones a zahrnuje několik velkých jmen, jako Bran Stavitel (založil dům Stark a dohlížel na stavbu Zdi a Zimohradu) a Lann Chytrý (zakladatel domu Lannister). Tato éra vedla do Dlouhé noci. Zimy, která trvala po celé generace a byla završena největší bitvou proti Bílým chodcům.

Zdroj: Game of Thrones Wiki

Spin-off zatím nedostal název a dle vyjádření vedení HBO žádný z plánovaných spin-offů nebude vypuštěn dříve, než skončí závěrečná série Game of Thrones. Tedy nejdříve v roce 2020.

Vzhledem k časové ose se dá předpokládat, že v prequelu nebude účinkovat žádná ze současných postav (vyjma Nočního krále). Nového projektu se nezúčastní ani současní showrunneři David Benioff a Dan Weiss, kteří se po skončení finální sezóny přestěhují do nové série filmů Star Wars.

Zdroj: Game of Thrones Wiki

Jane Goldman a George R. R. Martin jsou uvedení jako spoluautoři a zároveň showrunneři. Ke spolupráci byli přizváni Max Borenstein (Kong: Ostrov lebek), Carly Wray (Westworld), Brian Helgeland (Příběh rytíře, 42) a veterán z Game of Thrones Brian Cogman. Všichni uvedení scénáristé se budou podílet i na vzniku budoucích spin-offů.

Zdroj: Hollywood Reporter

Díky prequelu se nám naskytne jedinečný pohled do historie světa Game of Thrones, o které dokonce ani sám Martin ve své knižní sérii Píseň ledu a ohně neinformoval.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz