Každý seriál či film hledá před samotným natáčením vhodné herce, kteří by v něm hráli. Systém většinou probíhá tak, že se na každou roli uspořádá konkurz a toho se účastní uchazeči, z nichž jsou nakonec vybráni nejlepší adepti. Nejinak to bylo v případě Game of Thrones (Hra o trůny). Seriál navíc přímo překypuje zajímavými a důležitými rolemi. Podívejme se spolu, kdo byl zvažován na známé postavy z Game of Thrones.

Gillian Anderson (známá například jako Dana Scullyová ze seriálu Acta X) měla hrát Cersei Lannister. Tuto roli nakonec dostala vynikající Lena Headey.

Gillian Anderson měla být The Queen.

Jamie Bamber je britský herec, který dělal tzv. „auditions“ (konkurz/zkoušky chcet-li) na postavu Jaimeho Lannistera.

Jamie Bamber jako alternativa k Nikolajovi?

Lily Allen je anglická hudebnice a především sestra herce Alfieho Allena, seriálového Theona Greyjoye. Ucházela se o roli Theonovy sestry Yary, ale z důvodu některých choulostivých scén mezí její a bratrovou postavou se rozhodla raději vycouvat.

Anglická hudebnice Lily Allen pokukovala po roli Yary Greyjoy.

Jamie Campbell Bower byl obsazen do role Sera Wymara Royce. Pamatujete na úplně první scénu seriálu – výpravu za Zeď? Právě Ser Royce vedl onu výpravu, nejprve tedy v podání Campbell Bowera, později však byla scéna přetočena s jiným hercem. Jamieho můžete znát například ze série Stmívání, či z Mortal Instruments.

Jamie Campbell Bower už prokázal, že postavy arogantních mladíků mu jdou. Roli Sera Royce však nakonec připadla jinému herci.

Tamzin Merchant známá například z adaptace románu Pýcha a předsudek, či z úspěšného seriálu Tudorovci, byla původní představitelkou Daenerys Targaryen, než se producenti rozhodli změnit směřování seriálu a postavu přeobsadit. Diváci ji tak nakonec v roli nepoznali.

Tamzin Merchant byla původní volbou producentů pro „Matku draků“. Co říkáte na jejich volbu?

Sam Heughan je muž, kterého většina fanoušků zná jako skotského šlechtice Jamieho Frasera ze seriálu Outlander (Cizinka). Než nasadil kilt a vydal se do skotské divočiny, ucházel se Sam hned o dvě role v GoT – Renlyho Baratheona a Sera Lorase.

Sam Heughan se nakonec proslavil rolí Jamieho Frasera v seriálu Outlander (Cizinka).

Rachel Hurd-Wood, mladá herečka jejíž „obchodní značkou“ jsou ohnivé rudé vlasy a něžný pohled, se na plátně proslavila zejména rolí Wendy Darling v pohádkovém Petru Panovi, později pak zazářila jako Laura ve filmu Parfém: Příběh vraha. V GoT se chtěla chopit role Sansy Stark a dostala se do užšího výběru.

Rachel Hurd-Wood byla jednou z uchazeček o roli Sansy, které se dostaly do nejužšího výběru. Při pohledu na ni se není čemu divit.

Dominic West není ve filmové branži žádným nováčkem. Anglického herce mohou diváci znát například z filmů jako 300: Bitva u Thermopyl (Theron), Hannibal – Zrození, nebo Úsměv Mony Lisy. Tento herec se, tak trochu překvapivě, ucházel o roli Mance Raydera. Tu však nakonec dostal jeho severoirský kolega Ciarán Hinds.

Dominic West jako Mance Rayder?

Kterým hercům byste pro klíčové postavy v seriálu Game of Thrones dali přednost? Těm, kteří role dostali, nebo jejich „alternativám“ z castingů? Dejte nám vědět! Pokud vás článek zaujal, nezapomeňte si přečíst jeho pokračování, které pro vás právě chystáme.

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
Příslušnice řádu rytířů Jedi s vulkánskými kořeny.