Každý seriál či film hledá před samotným natáčením vhodné herce, kteří by v něm hráli. Systém většinou probíhá tak, že se na každou roli uspořádá konkurz a toho se účastní uchazeči, z nichž jsou nakonec vybráni nejlepší adepti. Nejinak to bylo v případě Game of Thrones (Hra o trůny). Seriál navíc přímo překypuje zajímavými a důležitými rolemi. Podívejme se spolu, kdo byl zvažován na známé postavy z Game of Thrones.

(Pozn. Jedná se o pokračování článku uveřejněného dne 31. 3. 2017.)

Sam Claflin má na kontě řadu známých a úspěšných filmů, od Pirátů z Karibiku: Na vlnách podivna, přes Sněhurku a lovce, Hunger Games až po romantiku Než jsem tě poznala (s Emilií Clarke). V době, kdy ještě nebyl příliš známý, se ucházel také o dvě role v Game of Thrones, konkrétně o roli Jona Snow a Viseryse Targaryena. Nakonec jeho kariéra zamířila jiným směrem.

Sam Claflin projevil zájem o roli Jona Snow a Viseryse Targaryena.

Tricia Helfer, pohledná Kanaďanka se zkušenostmi v herectví, modelingu i dabingu, může být fanouškům povědomá zejména díky roli Čísla šest v sérii Battlestar Galactica, nebo jakožto matka samotného Lucifera ve stejnojmenném seriálu. V Game of Thrones byla zvažována na roli Cersei Lannister.

Tricia Helfer by roli Cersei bezpochyby zvládla. Lena Headey se přesto zdá jako dokonalá volba.

Benjamin Gur je teprve 22 letý Angličan, na jehož kontě zatím nenalezneme velké role. Jeho nejznámějším počinem je role v BBC Waterloo Road (2006) či TV drama série The Tunnel (zajímavostí je, že hlavní roli v tomto seriálu si střihl Stephen Dillane, představitel Stannise Baratheona). Benjamin chtěl v GoT získat postavu prince Trystana Martella.

Benjamin Gur by se svým vzhledem na roli dornského prince hodil.

Tom Hollander je rodákem z Oxfordu, kterého český divák zná jako Lorda Becketta z filmu Piráti z Karibiku: Truhla mrtvého muže, nebo jako Charlieho ze sluncem zalitého romantického snímku Ridleyho Scotta Dobrý ročník. Pro Game of Thrones byl rozhodnutý chopit se role úzkočného Petyra Baelishe přezdívaného Malíček (Littlefinger). Roli nakonec získal Ir Aidan Gillen.

Tom Hollander chtěl propůjčit svůj herecký um postavě Petyra Baelishe.

Elena Satine, gruzínská herečka pocházející z Tbilisi, je známá rolemi v seriálech Smallville, Hercule Poirot či Agents of S.H.I.E.L.D. Poté, co tvůrci GoT rozhodli o změně směřování seriálu (ještě před samotným natočením první série), rozhodli se přeobsadit herečku Tamzin Merchant v roli Daenerys Targaryen někým jiným. Ve finálním výběru byly dvě herečky, Elena Satine a Emilia Clarke, která roli nakonec získala.

Gruzínka Elena Satine byla ve snažení o roli Daenerys poražena Emilií Clarke.

Oded Fehr je izraelský herec, kterého můžeme znát jako Ardetha Baye ve filmové Mumii, zahrál si však například i v několika epizodách amerického seriálu Once Upon a Time (Bylo, nebylo) a jiných TV sériích. Jeho exotický vzhled ho předurčuje k určitému typu rolí, takže neudivuje, že byl v Game of Thrones zvažován jako představitel fanoušky oblíbené postavy Oberyna Martella. Tuto roli nakonec získal neméně vynikající Pedro Pascal.

Oded Fehr nakonec nezískal roli Oberyna Martella.

Jennifer Ehle, Angloameričanka známá zejména ze seriálového zpracování románu Pýcha a předsudek (1995) či z Oskarem ověnčené Královy řeči, byla původně obsazena do role Catelyn Stark. Během natáčení pilotního dílu série se však herečka rozhodla, že se nemůže kvůli práci odloučit od své dcery tak brzy po porodu a role se vzdala. Jako Lady Stark tak divák nakonec poznal Michelle Fairley.

Jennifer Ehle skutečně byla původní Catelyn Stark, její malá dcerka však dostala před prací přednost. Koneckonců – neudělala by skutečná Catelyn přesně toto? Rodina, čest, povinnost!

Izzy Meikle-Small je mladinká angličanka, která však již má na svém kontě například roli mladé Raveny ve filmu Sněhurka a lovec, nebo epizodu v krimi sérii BBC Ripper Street. V rámci castingu byla v nejužším výběru pro roli Sansy Stark, kdy se producenti rozhodovali mezi ní a Sophií Turner. Sansou se nakonec stala druhá jmenovaná.

Izzy Meikle-Small měla hrát Sansu Stark.

Byli by dle vašeho názoru lepšími představiteli klíčových rolí v Game of Thrones herci, kteří nakonec role nezískali, nebo máte pocit, že měli producenti při výběru herců opravdu šťastnou ruku? Dejte nám vědět!

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz