Hlavní zápletkou finální osmé série Game of Thrones bude zajisté monumentální bitva mezi živými a mrtvými, bitva s Bílými chodci. Během pouhých šesti epizod tvůrci David Benioff a D.B. Weiss vystřílí své nejlepší zbraně a dokáží, že je Noční král větším protivníkem, než si kdo vůbec dokázal představit.

 

Dle pozorovatelů (Watchers on the Wall) armáda Nočního krále získala další nové dovednosti. Na konci sedmé série stanul v čele vojska drak Viserion, kterého se po jeho smrti zmocnil Noční král a dokázal tak překonat hranici Zdi. Drak a obrovská armáda nemrtvých je zajisté něco, čeho by se obyvatelé Západozemí měli obávat. A může být i hůř.

Ztráta Viseriona byla pro Daenerys obrovskou ránou. Přišla tak o jedno ze svých dětí. Ale jak se zdá, její utrpení není ani zdaleka u konce.

Nedávno se štáb přesunul do Magheramorne, kde probíhá natáčení za pomoci obrovského zeleného plátna a s herci v zelených oblecích, které se používají při digitalizaci a CGI efektech, což naznačuje, že se jedná o natáčení scén s nemrtvou armádou. Nic neobvyklého? Důležitou změnou jsou koně. Doposud byli na koních viděni jen vůdci, zatímco pěšáci pochodovali hezky po svých.

WotW

O co se jedná? Dle oblečení a sedel patří tito pojizdní Bílí chodci k Dothrakům. K velkému střetu by mělo dojít u Zimohradu a dá se počítat s nemalými ztrátami, včetně dothratských válečníků, kteří se po své smrti přidají na stranu nepřítele.

screenrant

Dothrakové se již několikrát předvedli v tom nejlepším a především nejvražednějším světle. Dá se jen polemizovat nad tím, jakého krveprolití budou schopni ve své nemrtvé podobě.

 

Pozn. Tentokrát se již nejedná o žádný aprílový žert.

 

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz