Druhá epizoda Game of Thrones (Hra o trůny) je za námi a třetí, pravděpodobně ta nejdrsnější a nejvíce emotivní epizoda, před námi. Druhá epizoda 8. série fungovala jako taková rozlučka s některými postavami, které nás v příštím díle nejspíš opustí. Kromě přiznání, referencí na předchozí řady a zpěvu u rozehřátého krbu, jsme se dočkali také prvního románku mezi Aryou a kovářem Gendrym. Postřehy, zajímavosti a ukázku na další díl, to vše naleznete v našem shrnutí.

Jak zmiňuji již v úvodu, tak celá druhá epizoda 8. série funguje jako jakési rozloučení s některými postavami. Z epizody byla vyškrtnuta dějová linka na jihu, přesněji tedy v Králově přístavišti, kde se Cersei připravuje na bitvu s armádami Severu. Sledujeme tak jenom dění na Severu, konkrétně tedy na Zimohradu.

Tam se pro změnu všichni usilovně připravují na bitvu s armádou mrtvých, kterou vede Noční král. Atmosféra na hradě je napjatá, a to jak u prostého lidu, tak i u jeho pánů. Tvůrci v tomto ohledu mysleli opravdu na vše a nebáli se nám ukázat pochybnosti prostého lidu, které můžeme vidět při scéně, kdy Davos vydává jídlo.

Stejně tak v epizodě vidíme i mnoho referencí na předchozí řady, např. scéna, ve které Arya mluví s Genrym v kovárně, ta je na chlup podobná té ze druhé řady. Další kráskou referencí byla malá holčička s popálenou tváří, která měla připomínat zesnulou princeznu Shireen, která byla Stanisem upálena zaživa.

Rytíř Sedmi království

Název epizody se vztahuje k pasování Brienne z Tarthu na rytíře Sedmi království. Pro Brienne se jedná o velkou poctu, jelikož to byl její sen snad odjakživa. A přesně tento moment může nasvědčovat jejímu blízkému skonu. Brienne totiž dosáhla svého cíle a je nyní, před největší bitvou, jakou Západozemí pravděpodobně kdy zažije, jednou z nejšťastnějších žen vůbec.

Její příběh byl vždy spíše na pozadí hlavního dění a vždy hrála důležitou úlohu v životě druhých. Nejprve byla zavázána rodu Baratheonů coby stráž, poté se zavázala rodu Starků, přesněji tedy Catelyn Stark, a nakonec končí opět u Starků, kde se také naplní její největší životní cíl. Osud Brienne z Tarthu nyní visí na velmi tenkém vlásku.

Arya a Gendry

Jedním z překvapivých momentů epizody, byla scéna s mladou Aryou a kovářem Gendrym. Mnoho fanoušků si myslí, že je Arya stále ta malá dívenka, kterou jsme viděli na začátku seriálu. Tak to však už dávno není. Arya má podle všeho v 8. řadě 18. let, zatímco její představitelka, Maisie Williams, má 22. let.

Malá Arya nám tedy dospěla a stala se z ní žena, která ví, jak se o sebe postarat. Její osud visí také na vlásku, ostatně jako osud všech postav, které se nyní nacházejí na Zimohradě. Není to však ani tak Arya, jako spíš Gendry, kdo je v ohrožení. Ten totiž podobně jako Brienne, dosáhl také mnoha úspěchů, je tedy možné, že i pro něj bude třetí epizoda tou úplně poslední.

Pokračování na další straně…

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz