Autor předlohy celosvětově úspěšného seriálu Game of Thrones George R. R. Martin své fanoušky frustruje tím, že stále nedokončil šestý díl knižní série Píseň ledu a ohně. Jako satisfakci odhalil nový projekt, odehrávající se v totožném vesmíru.

 

Martin  na své facebookové stránce sdílel teaser pro svou novou knihu, která nese název Oheň a krev. Děj se bude odehrávat před událostmi Písně ledu a ohně.

Krátké video začíná slovy: „300 let před Hrou o trůny, vládli Západozemí draci…“ Pod slovy se skrývá pečeť s drakem a tančící plameny v dolní části obrazovky, což napovídá, že se podíváme hlouběji do historie těchto nebezpečných tvorů.

Na konci teaseru jsou odhaleny detaily a obálka knihy, podle které se bude Oheň a krev zabývat historií králů z rodu Targaryen, od Aegona Dobyvatele po Aegona III.

Jinými slovy tato kniha odhalí mnoho nyní již pohřbených tajemství o Targaryenech, jejich jednání s draky a to, co vedlo k pádu této mocné rodiny. Jak román, tak seriál uvádí pouhé střípky událostí, ale nikdy nebyly důkladně popsány či zobrazeny.

Získá-li si prequel stejnou mezi fanoušky Game of Thrones stejnou oblibu jako jeho předchůdce, mohlo by se stát, že se Targaryenská sága stane jedním z plánovaných spin-offů.

Oheň a krev bude k dispozici od 20. listopadu, ale již nyní je možnost předobjednávky s výraznou slevou. Samozřejmě v původním jazyku.

 

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz