V posledních týdnech se objevila řada informací o možném vývoji děje v nadcházející sérii Hry o trůny. Setkání dvou významných postav, jejichž cesty se dosud v seriálu nestřetly, může mít za následek, že některé vzácné zbraně změní majitele. Nechá si Jon Snow Dlouhý dráp, nebo se jeho zbraní stane jiný valyrijský meč? Pojďme spekulovat.

Článek obsahuje spoilery!

Fanoušci Game of Thrones vědí, že Jon Snow, jedna z ústředních a nejoblíbenějších postav ságy, vlastní jeden a půl ruční meč z valyrijské oceli zvaný Longclaw (Dlouhý dráp). Meče z valyrijské oceli původně pocházely ze Staré Valyrie, kde byly kuty za pomoci magie, a jsou to tedy vynikající zbraně, extrémně ostré, schopné přeseknout takřka cokoli. Jejich význam navíc umocňuje fakt, že dokáží zabít Bílé chodce, což se ukazuje jako velká přednost, protože „zima je tu“ a Jiní se blíží.

winter-is-here-white-walker

Jak jsme vás informovali v předcházejících článcích, z uniklých fotografií z natáčení víme, že se v sedmé sérii potká řada postav, jejichž cesty se dosud nezkřížily. Mezi nimi bude také Jon Snow a Jorah Mormont a toto setkání by mohlo mít za následek, že Jon přijde o svoji výjimečnou zbraň. Proč? Jon získal meč od bývalého velitele Noční hlídky Jeora Mormonta. Meč patřil rodu Mormontů po generace, ale poté, co Jeorův syn Jorah pošpinil čest rodu a uprchl ze Západozemí, daroval jej Jeor Jonovi. Nyní se Jon s Jorahem setkají a není vyloučeno, že Jon předá meč jeho ″právoplatnému majiteli″.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz