Ačkoli se Game of Thrones postavami jen hemží, jejich životaschopnost bývá krátkodobá. A tak je nezbytné, aby se s další sérií objevil někdo nový, neokoukaný. Tak tomu bude i v závěrečné osmé sezóně. Jakému knižnímu charakteru vdechli tvůrci život a kdo ho ztvární?

Ačkoli se produkce urputně snaží, aby nedošlo k úniku spoilerů (tak jak tomu bylo v předešlých letech), jedna informace vyšla najevo.

Před dvěma týdny byl vypsán konkurz na několik nových postav, z nichž největší je „žoldák“. Jeho popis zní: věk mezi 35-50 lety, autoritativní, fit, charismatický, vojenský typ.

Už od začátku se spekulovalo, že se jedná o vůdce Zlaté společnosti, a nyní víme, že tomu tak opravdu je a kdo ho bude hrát.

Díky všudypřítomným pozorovatelům se ukázalo, že tuto roli přebírá německý herec Marc Rissmann (Into the Badlands). Ačkoli v poslední době změnil své plány a pravděpodobně se snaží zamaskovat co se dá, už dříve se v jeho CV objevilo jméno postavy: Harry Strickland.

Harry Strickland je vůdce Zlaté společnosti v knize Píseň ledu a ohně a má pramálo společného s podobou Rissmanna. Bezdomovec Harry Strickland je starší, bláznivý muž s řídkými šedými vlasy a je považován za zbabělce.

S koncem série se tvůrci čím dál víc odkloňují od knižní předlohy a Strickland by mohl být poslední postavou, kterou přizpůsobí obrazovce. Osmá sezóna má pouhých šest epizod a nová postava se objeví ve dvou z nich. To Rissmannovi nedává moc času, aby jeho působení mělo velký dopad. Zlatá společnost by ovšem mohla být důležitou součástí Cerseiina děje a to znamená, že bychom tyto legendární bojovníky měli vidět minimálně jednou v akci.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz