Mnichovského herce Gedeona Burkharda znají diváci především z role Alexe Brandtnera z úspěšného seriálu Komisař Rex a také jako Chrise Rittera z akční série Kobra 11. Od jeho nejslavnější role po boku čtyřnohého Rexe uplynulo bezmála 20 let, pojďte se podívat, jak se herec od té doby změnil.

Gedeon Burkhard se narodil 3. července 1969 v Mnichově, pochází z herecké rodiny a jeho dráha na jeviště a před kameru byla od dětství přímá. Od roku 1980 se pravidelně objevoval ve filmech a televizních seriálech (např. i v koprodukci, natáčené v Čechách – seriál Náhrdelník). Životní úspěch mu však přinesl až Komisař Rex – kvůli své roli začal trénovat i box, aby jeho seriálové rvačky se zločinci vypadaly co nejvěrohodněji.

To ovšem neznamená, že by jím mladý herec hodlal završit svou kariéru i nadále hraje v různých filmech a seriálech. Vidět jsme jej mohli například ve snímcích Poslední vlak (2006), Hanebný pancharti (2009), Lída Baarová (2016) nebo Ronny & Klaid (2018) a seriálech Náhrdelník (1992), Komisař Rex (1995-2001), Kobra 11 (2007-2008) či Blutige Anfänger (2020).

Embed from Getty Images

Rok pobýval ve Spojených státech, kde hodně surfoval a věnoval se vodním sportům. Dnes si rád zahraje golf, který tam také začal hrát. Je velký fanda motorismu, když byl mladší, dělal motokros, později se pustil do motokár.

V roce 1996 se v Las Vegas oženil s B. Cunninghamovou. Manželství skončilo rozvodem po čtyřech měsících. V roce 2004 se jemu a jeho dnes už bývalé přítelkyni Filomeně Iannacone narodila dcera Gioia Filomena. Se současnou přítelkyní Anikou Bormann žije v Berlíně.

View this post on Instagram

Representing @ronnyundklaid premier

A post shared by Gedeon Burkhard (@gedeon3) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz