Gérard Filipelli, vrchní komediant z „Bažantů“, slaví 78. narozeniny. V den, kdy mu zemřela žena, musel odehrát koncert

FOTO: Profimedia

Francouzské bláznivé komedie v hlavní roli s partičkou mladíků, bývalých hudebníků kapely Les Charlots, není třeba tuzemskému divákovi představovat. I po téměř padesáti letech je zaručeno, že pokud jsou tyto filmy uvedeny na televizních obrazovkách, mají vždy vysokou sledovanost. Jednu z hlavních rolí ztvárnil také Gérard Filipelli, který právě slaví 78. narozeniny. Jak se po několika desetiletích změnil?

Gerard Filipelli je francouzský herec, skladatel, spisovatel a producent. Narodil se 12. prosince 1942 v Paříži.

V roce 1966 se poprvé setkal s Jeanem Sarrusem a Gérardem Rinaldim a připojil se k jejich kapele Les Charlots, kde hrál na kytaru. Mladíci se chtěli stát francouzskou obdobou Rolling Stones. Gérard Rinaldi stál u mikrofonu, Jean Sarrus hrál na basu, Gérard Filipelli a Luis Rego hráli na kytaru a Donald Rieubon a později Jean-Guy Fechner hráli na bicí.

Po sedmi letech hudební kariéry se přesunuli před kameru a proslavili se jako „Bažanti“. Gerard Filipelli si postupně zahrál ve filmech La grande java (1970), Bažanti (1971), Blázni ze stadiónu (1972), Bažanti jedou do Španělska (1972), Velký bazar (1973), Bažanti jdou do boje (1974) a mnoha dalších.

Naposledy se před kamerou objevil v roce 1992 ve snímku Le retour des charlots. V roce 1970 mu zemřela žena při dopravní nehodě, ani tato tragédie mu však nezabránila nastartovat hereckou kariéru postavenou na komediálních rolích. Dle jeho slov musel být ještě ve stejný den večer zpět na pódiu, protože měli s kapelou vystoupení. Jeho manželka zahynula brzy ráno ve svém automobilu.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR