Gilmorova děvčata Lorelai a Rory prožila na televizní obrazovce kus života. Svobodná matka Lorelai má na začátku první série „něco přes třicet”. Když se seriál začal vysílat, herečce Lauren Grahamové bylo 34 let. Dospívající Rory má na začátku přesně 16 let. Herečce Alexis Bledelové bylo ve stejné době necelých dvacet. V rolích Gilmorových děvčat strávily následujících sedm let. Od konce února mohou diváci osudy „Gilmorek“ sledovat každý den odpoledne na Prima Love. Jak se změnily hlavní hrdinky?

Gilmorova děvčata, FOTO: FTV Prima

Na seriál navázalo v roce 2016 pokračování s názvem Gilmore Girls: A Year in Life (Gilmorova děvčata: Rok v životě), které mělo premiéru na webu streamovací služby Netflix. Lauren Grahamová a Alexis Bledelová se vrátily k rolím Lorelai a Rory po devíti letech. Obě získaly takřka rekordních 750 tisíc dolarů za jednu 90minutovou epizodu.

Lauren Graham (53)

Po Gilmorových děvčatech si Lauren Grahamová poprvé zkusila herectví na Broadwayi a na několik let se přesunula do obsazení seriálu Famílie. Zkušenosti ze života nejen na place oblíbeného seriálu shrnula v autobiografii Rychleji mluvit nedokážu. Objevuje se v menších filmech a věnuje se psaní scénářů. Zatím poslední roli si střihla ve třech nových epizodách uznávaného komediálního seriálu Larry, kroť se, a namluvila postavičku v původním znění animovaného seriálu Vampirina a letos ji diváci mohou vidět v seriálech The Mighty Ducks a Zoey’s Extraordinary Playlist.

Alexis Bledel (39)

Alexis Bledelová spolupracovala s Robertem Redfordem na historickém dramatu Konspirátor a objevila se po boku Katherine Heiglové v romantické komedii Jenny se vdává. Měla být hlavní hvězdou americké verze britského televizního hitu Gavin & Stacey. Zahrála si ve třinácti epizodách, ale seriál nakonec nebyl uveden v Americe a úplně zapadnul. V roce 2017 se objevila ve vedlejší roli oceňovaného seriálu Příběh služebnice a získala cenu Emmy. Ve druhé a třetí sérii dostala její postava více prostoru. V roce 2019 si zahrála také ve filmu Crypto.

Melissa McCarthy (50)

Největší hvězdou z původního obsazení Gilmorových děvčat se stala Melissa McCarthyová. Představitelka Sookie zabodovala v seriálu Mike a Molly a v hollywoodských komediích Ženy sobě, Drsňačky nebo Špión. Za Ženy sobě byla nominována na Oscara. Od roku 2011 je takřka každoročně nominována na cenu Emmy – a dvakrát uspěla. Blýskla se také v komediálním pořadu Saturday Night Live, kde s velkým ohlasem parodovala Seana Spicera, tehdejšího mluvčího amerického prezidenta. Kromě herectví se věnuje filmové produkci a píše scénáře. Letos ji uvidímev  seriálu Nine Perfect Strangers a ve filmu Spy 2.

Úspěch mají i všichni tři herci, kteří se postupně objevili v Gilmorových děvčatech jako mladí a pohlední hrdinové ve vztahu s Rory. Jared Padalecki je už 13 let hvězdou oblíbeného seriálu Lovci duchů a nedávno převzal štafetu od Chucka Norrise coby Walker, Texas Ranger. Milo Ventimiglia znovu zaujal v seriálu Hrdinové a za roli v současném dramatickém seriálu This Is Us byl už dvakrát nominovaný na Emmy. Matt Czuchry byl hlavní mužskou hvězdou oblíbené Dobré manželky a momentálně hraje ve „vlastním“ seriálu Doktoři.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR