Nová série Game of Thrones se na nás vyřítila téměř jako lavina a zasáhla nás plnou silou. Ať už v originálu na stanici HBO, nebo později na internetu shlédlo úvodní díl miliony a miliony netrpělivých fanoušků. Jak se dalo očekávat, první díl nás ohromil přesně tak, jak se očekávalo a určitě nejeden divák skončil s otevřenou pusou, ať už se jednalo o scénu s Rudou kněžkou, nebo o masakr v Dorn. Na svět se dostal už trailer s ochutnávkou druhého dílu, který nese název „Home“ a také spousta spoilerů a rozborů, čeho bychom se měli dočkat. Bude platit to slavné přísloví „Všude dobře, doma nejlíp“, nebo to bude úplně naopak, jak mají tvůrci GoT ve zvyku a postavy se ve svých domovech dočkají nemilých překvapení?

Game-Of-Thrones-S06E02-HomeAč pojem „Home“ je široký a nelze z něj přesně určit o co půjde, pravdou je, že většina postav je od svého domova skutečně daleko. Tvůrci vydali nic moc neříkající příspěvek k druhému dílu se slovy „Někdo se dostane domů, někdo bude vyhnán a někdo uteče“ těžko říct, co tím chtěl autor říci.

Po prvním díle, který nám příliš odpovědí po finále 5. série nedal, máme zatím jisté tyto věci:
1) Sansa přežila skok z hradu a je (zatím) v bezpečí s Brienne
2) Cersei a Jaime zavzpomínali na svou lásku a jsou si nakloněni víc, než kdy dřív
3) Jon Sníh je skutečně mrtvý (ZATÍM)
4) Došlo k masakru v Dorne

Po hodně dlouhé odmlce se vrátíme opět k samostatnému příběhu Brana Starka, který by nám měl konečně ukázat, co ho naučil tříoký havran. Pro fanoušky Hodora je určitě pozitivní zpráva, že by tento neškodný obr měl opět dostat několik scén.

Právem rozzuřená Cersei se svým novým ochráncem zmutovaným Horou, bude zastavena Královskou gardou, která ji měla v plánu předvolat před krále. Buďto se Tommen rozhodl mamce odpustit, co provedla jeho ženě a nebo tomu bude úplně naopak. Pak se pravděpodobně staneme svědky toho, jak Hora rozdrtí půlku Královské gardy.

453535-game-of-thrones-s-06-e-02-home-cersei
Po téměř 4 sériích kdy se sestry neviděly, se začne Sansa ptát po své sestře Arye, protože zjistí, že je stále naživu. Brienne ji podá svědectví o tom, jak Aryu potkala, že byla doprovázená Ohařem a odmítala jakoukoliv její pomoc. Sansa se však rozhodne sestru hledat, přestože pro všechny „zmizela z povrchu zemského„, stejně jako své bratry a začne spřádat plány na velkou pomstu. Že by zbytek Starkovic rodiny byl zase pohromadě? Nebo se bude konat Rudá svatba č.2?

Mezitím, co se snaží její sestra získat informace, Arya pokračuje v tvrdém tréninku v domě Černé a bílé a jak se zdá, dělá velké pokroky. V epizodě „Home“ by nám měla ukázat, že už se naučila bojovat i jako slepá a je připravena přejít na další úroveň. Spoilery Aryu v tomto díle označili za „badass fighter„.

the-trailer-for-next-week-s-game-of-thrones-is-dark-and-full-of-murders-949563
Jaime se začne projevovat jako správný taťka/strýc a ujme se osamoceného Tommena. Začne ho učit, jak tvrdé to v Králově přístavišti je, komu může věřit a předává mu své cenné životní rady a zkušenosti.

..pokračování na další straně..

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz