V seriálu Gotham jsou postavy, které málokdy stojí za to, ale pak tu jsou takové, které rozhodně stojí za zmínku díky svým perfektním výkonům. Napříč čtyřmi sezónami jsem pro vás vybrala 8 postav, které dávají Gothamu dobré hodnocení.

1James Gordon

Zdroj: scoopnest.com

Viděli jsme různé verze Jamese Gordona, z nichž každá má něco do sebe. Také vidíme způsoby, kterými bojuje proti zločinu a korupci, ale seriál ho táhne i do temné strany policisty. Bojuje tváří v tvář proti nekonečné vlně zločinu, ale show nám umožňuje pochopit, jak a proč se mění systém spravedlnosti.

2Profesor Pyg

Profesor Pyg je jedním z nejdůležitějších darebáků v Gothamu. Tento děsivý a sériový vrah se objevil během čtvrté sezóny seriálu, a i když má město v některých případech své chyby, směr k zběsilému sériovému vrahovi byl správnou volbou.

3Detektiv Bullock

Zdroj: youtube.com

Než začal Gotham, viděli jsme pouze animovanou verzi detektiva Bullocka přinesenou na obrazovku v různých animovaných televizních pořadech a filmech. Ale Gotham nám dal detektiva Bullocka, který se chová jako „každý“ v seriálu. Je to typ postavy, která nás skutečně baví se svým smyslem pro sarkasmus.

4Victor Zsasz

V poslední době jsme znovu viděli Victora Zsasze v živé akci. Victor je vrah, který se stává s příležitostí i velmi humorným. Doufejme, že pořad bude pokračovat dostatečně dlouho na to, abychom viděli jak se Zsasz přiblíží své komiksové postavě sériového vraha.

5Riddler

Zdroj: cbr.com

V uplynulých letech se objevila řada adaptací Hádankáře, některé neuvěřitelně skvělé a jiné poněkud lehčí. Ale Gotham udělal mnohem tmavší záběr na intelektuálního darebáka. Od forenzního vědce GCPD s odlišnou osobností, která přináší Hádankáře k životu. Jeho pomalý vývoj měnícího se na padoucha stál opravdu za to a dobil si své jedinečné místo v podsvětí města.

6Hugo Strange

Hugo Strange přinesl do seriálu klasického padoucha. Vyplňuje roli šíleného vědce tím, že experimentuje na svých vězních. Některé hororové prvky postavy, jako je Clayface, skutečně ukazují, jak zvrácený umí Strange být.

7Alfred

Zdroj: digitalspy.com

Jeden herec, který neustále dává vynikající výkon v celém Gothamu, je Sean Pertwee. Tato mladší verze Alfreda Pennywortha je silou, s níž je třeba počítat. Tohle je muž, který má rozsáhlý vojenský výcvik a stále se udržuje v dobré kondici. Alfréd je mentorem, který učí Bruce o způsobech světa a pomáhá ho se připravit k jeho nevyhnutelné válce proti zločinu, vždy když přijde čas. A vztah mezi Alfredem a Brucem se stal postupně fantastickým, jako by byli skutečná rodina.

8Cat

Byl velmi dobrý nápad přinést Catwoman do původního příběhu pro Bruce Wayna. Máme tak pohled na to, jak jejich vztah postupuje v budoucnu (nebo alespoň v současných komiksech) poté, co spolu mají skutečně mnoho společných vzpomínek a zkušeností. Jenže tato mladá žena se nám v Gothamu ukázala jako profesionální zločinec. Camren Bicond přivádí Selinu k životu perfektně. Má chladné srdce, ale díky tomu přežívá na ulici.

Kterou postavu z těchto osmi máte nejradši a proč? Za mě je to Alfred, a to i přesto, že není tak úplně hlavní postava. Je zábavný a především je skvělou volbou pro Bruce, který se díky němu naučil čelit skutečnému světu.