Nedávno jste si mohli přečíst o postavách, které dle mého názoru předvádějí v seriálu Gotham skvělé výkony. Ale jsou tu i takové, které by bylo potřeba přepracovat nebo odstranit z obrazovek nadobro. 

Solomon Grundy

Butch Gilzean byl plnohodnotný charakter, který vznikl již od první sezóny Gothamu. Vyrostl z podivné postavy k téměř hlavnímu hráči série. Jakmile se spojil s Tabithou, jeho vývoj postavy se prohloubil a publikum o něj opravdu projevilo zájem. Ale jakmile se zdálo, že scénáristé nevěděli, co s ním udělat, zjistili jsme, že místo Butche máme Solomona Grundyho.

Zdroj: rottentomatoes.com

Drew Powell jako Grundy je zbytečný. Je to velký muž, který se však trápí. Vše co má, je jeho síla. Jenže Powellova herecká schopnost je zde k ničemu, protože nemá pro Grundyho žádný cit, jen prázdně zírá a většinou opakuje stejná slova. Gotham by měl Solomona buď přepracovat nebo ho úplně dát stranou.

Scarecrow

Strašák je fantastický a děsivý svojí povahou. Dělá to, co dělá většina padouchů, i když to naše hrdiny činí zranitelnými a silnými. Cillian Murphy přivedl Crana k životu v rámci trilogie The Dark Knight

Bohužel Tahanova verze Strašáka je špatná napodobenina. Neberte si to špatně, vizuálně vypadá strašidelně, ale jeho herectví za moc nestojí. Tuto roli hraje naivně, Tahanův výkon není přesvědčivý, není prostě žádný důvod, proč se o něj starat, jako u jiných padouchů. Kdybychom viděli jeho cestu od teenagera až po zloducha, možná by jeho jednání mohlo být oprávněné. Ale to se nestalo, takže…

Ivy

Otrávení Ivy bylo od začátku poměrně chudé. Dříve byla malá holčička (hrála Clare Foley), ale poté, co přišla za Fish Mooney a jejím gangem superpadouchů – byla otrávena jedním z nich a stala se dospělou. Ale pro Ivy neexistuje žádná perfektní role. Seriál odráží její osobnost napříč různými směry v závislosti na tom, co zrovna scénáristé potřebují. Někdy se zdá vyděšená a jindy převezme svoji stránku dospělé vyzrálé ženy k tomu, aby využívala bohaté lidi a okradla je.

Je tato postava vůbec důležitá? Možná, kdyby se ji jen podařilo přepracovat na jednu konečnou verzi.

Zdroj: ultrakecktv.pro

Ra’s Al Ghul

Ra’s Al Ghul je jedním z nejpopulárnějších darebáků, kterému kdy Batman čelil, tedy kromě Jokera. Jeho použití Lazarovy studny znamená, že je jedním z nejvíce impozantních a dlouhotrvajících nepřátel. Je to geniální muž, který má k dispozici hordy vrahů a on sám je  mistr bojového umění. Je jen škoda, že ztrácejí tuto legendární postavu ve vesmíru DC s nevýrazným výkonem od Alexandra Siddiga.

Jeho úkolem v seriálu je dostat se k Bruceovi a zatlačit ho do kouta. Jenže je zbytečné vzít do seriálu postavu, která nenabízí nic nového, co bychom neviděli již dříve. Mohl to být okouzlující výkon, ale Siddiga dokáže být sotva skvělý Ra’s Al Ghul.

Penguin

Oswalda Cobblepota pravděpodobně nejvíc proslavil Danny DeVito v jeho zobrazení ve filmu Batman se vrací. Tento jedinečný styl a vzhled přiváděl publikum k šílenství (v dobrém smyslu). Ale Robin Lord Taylor inspiroval tuto postavu jak?

Zdroj: medium.com

Spíš vůbec ne. Penguin z Gothamu se chová jako zkažené dítě, které se neumí dostat na svoji vlastní cestu. Za mě je to jedna z otravných postav v seriálu, částečně proto, že sotva vykonává nějakou z tvrdých prací sám. Ano, je to věc názoru. Najdou se i chvilky, kdy není úplně špatný, ale jeho role by mohla být mnohem lepší.

Bruce Wayne

Dobře, tak tohle může být trochu kontroverzní, ale každý máme svůj názor. David Mazouz z velké části vykonal dobrou práci zobrazující mladého Bruce Wayna. Ale teď, když se Gotham posunul do doby, kdy začne nosit kostým, je na čase, aby tuto roli převzal spíš starší herec. Zdá se naprosto pobuřující, že se Bruce opil a probudil se v posteli s dívkami, když před několika lety byl dítě nalezené v ulici, kde byli zavražděni jeho rodiče.

Zdroj: tvguide.com

Časový skok přinášející staršího herce k hraní Bruce, by Gothamu umožnilo se posunout ke skutečnému Batmanovi. Už jen z důvodu, že momentálně Bruce ani na 21 let nevypadá a rozhodně se tak nechová.