Filmy studia MARVEL zná v dnešní době už každý. Pro mnohé je toho už tak trochu moc. Máme tady tolik postav, že se v tom sami přestáváme orientovat. Co však lidi stále baví, jsou Guardians of the Galaxy (Strážci Galaxie), o jejichž pokračování se neustále mluví. Nyní se dozvídáme nové informace týkající se tohoto snímku.

Možná si zpočátku řeknete, že od druhého dílu uběhlo už pěkných pár měsíců a třetí díl se stále ještě nezačal natáčet. A říkáte si správně. Touto dobou už totiž měla být „trojka“ dávno rozpracovaná, svoje si však odehrálo hlavní vedení Disney týmu, který před nedávnem vyhodil režiséra filmů Guardians of the Galaxy a Guardians of the Galaxy Vol. 2Jamese Gunna (kvůli dávnému mírně rasistickému tweetu) a pak ho znovu najal. Scénář se sice napsal ještě před tímto faux pas, ale James momentálně pracuje na nové verzi Suicide Squad u konkurenčního DC Universe, proto si na natáčení musíme ještě chvíli počkat.

Zatím toho moc o filmu nevíme. Jasně, naše známá parta – Star Lord (Chris Pratt), Rocket (Bradley Cooper), Groot (Vin Diesel), „staronová“ Gamora (Zoe Saldana), Nebula (Karen Gillan), Mantis (Pom Klementieff) a Drax (Dave Bautista) se nám s největší pravděpodobností vrátí. Otázkou je, či se v pokračování mihne i Thor (Chris Hemsworth), který na konci filmu Avengers: Endgame opouští Avengery právě s Guardians. Rovněž doufáme, že film naváže na potitulkovou scénu ze dvojky, kdy královna Ayesha (Elizabeth Debicki) stvořila Adama Warlocka, jenž je hodně známý v komiksech a který by si zasloužil pořádné zobrazení i ve filmu.

Zdroj: https://www.flickr.com

Každopádně, James Gunn nám přeci jen trochu odkrývá možné děje v tomto očekávaném snímku. Na dotaz fanouška přes Instagram, v němž se ptal, zda někdo ve trojce zemře, napsal:

„Nevzpomínám si na žádný SUPERHRDINSKÝ film, ve kterém by žádná postava nezemřela.“

No jasně, může se jednat o smrt hlavního záporáka, kterého s největší pravděpodobností naše oblíbená partička porazí. Ale z minulých dvou snímků si můžeme odvodit, že James nemá tak úplně problém sprovodit ze světa hlavní hrdiny a pořádně nám emotivně zavařit (a počítám zde i hodně emotivní smrt Groota z jedničky, či sebeobětování postavy Yondu, kterého si zahrál herec Michael Rooker, ze dvojky). Na to, co si pro nás James přichystal, se očividně budeme muset připravit až do kina.

Film se začíná točit v únoru 2021, proto nás nezapomínejte číst, aby vám žádné novinky neunikly!

-reklama-