Nestává se příliš často, že bychom na našem webu psali o videohrách. Ostatně píšu to sem pokaždé, když se objeví nějaká obzvláště vypečená hra, která si zaslouží, aby se o ní vědělo. Ti, kteří sledují dění okolo počítačových her jistě zbystřili už u nadpisu, protože dnešní záležitost bude ryze japonská a tuze oldschoolová. Má ji na svědomí firma Arc System Works a v červnu vyšla pro Playstation 3 a 4.

Japonci jsou – svým způsobem – úchyláci. To jistě není žádná novinka. Platí to snad u každého anime či manga seriálu a stejně se to projevuje i u počítačových her. Přeze všechno výše napsané to pro nás Evropany má vždy své kouzlo. Neortodoxní postupy a neuvěřitelná představivost lidí z Japonska dokázala nesčetněkrát spojit téměř nespojitelné a ukázali nám mnoho fantaskních světů, které by našinec jen těžko někdy dal dohromady. A nejinak je to i se sérií bojových her z řady Guilty Gear, protože už na první pohled (a je jedno jestli hru hrajete, nebo se díváte na obrázky či videa) vás tahle hra prostě zaujme.

ggx1Co je to za hru ?

Guilty Gear Xrd Sign je oldschool mlátička v tom nejhrubším slova smyslu. Funguje na léty prověřených pravidlech, které kdysi nastavily hry jako Street Fighter, Mortal Kombat či Samurai Shodown. Pokud byste očekávali hloubku Tekkena, tak tady jste úplně vedle. Tahle hra cílí na úplně jiné publikum. Je totiž barevná, setsakramentsky rychlá a s nováčky se v žádném případě nemaže. Už při prvním spuštění si budete připadat, jakoby jste se vrátili o dvacet let zpátky. Jenomže ta zásadní otázka zní, zda taková oldschool hra dokáže oslovit i někoho jiného, než pamětníky ? Domnívám se, že ano !

ggx4Jestliže hledáte u bojovky příběh, tak zde jej najdete. Je spletitý, zahrnující spousty postav z univerza Guilty Gear, a v neposlední řadě je také úplně zbytečný. Rozhodně nedosahuje alespoň takových kvalit, jako například v posledním Mortal Kombat X. Věnuje se boji dvojčat Ramlethal a Elphelt Valentinových, kdy Ramlethal vyhlásila zbytku lidstva válku a je na Elphelt, aby svou sestru zastavila (samozřejmě s pomocí zdejších známých postav). Tudíž příběh klasicky procházíte v kůži všech postav z nabídky. Jenže kdo by hrál mlátičku kvůli příběhu ? Já rozhodně ne.

-reklama-
1
2
3
HODNOCENÍ
Grafika
80 %
Hratelnost
90 %
Hudba
85 %
Martin Synek (Digmen)
Redaktor, filmový a komiksový nadšenec