Ewan McGregor se objeví v novém seriálu z produkce Netflixu, který bude pojednávat o předčasně zesnulém módním návrháři Halstonovi. Ke zhlédnutí bude tato dramatická minisérie od 14. května.

Pětidílná minisérie Halston se bude dotýkat životních peripetií amerického návrháře Halstona a bude vycházet z knihy Stevena Gainese Simply Halston. Tento módní návrhář se mezinárodně proslavil zejména v 70. letech svými minimalistickými návrhy, při kterých nejčastěji používal kašmír a umělý semiš. Toto oblečení bylo velkým fenoménem diskoték 70. let. Halston diktoval trend tehdejší doby a celkově redefinoval americkou módu.

Minisérie bude sledovat jeho kariérní vzestup i pád a také jeho hedonistický život, který Halston v 70. a 80. letech razil. K postupu jeho kariéry přispělo například navrhování klobouků pro Jackie Kennedyovou, spolupráce s Andym Warholem a oblékání celebrit z legendárního discoklubu Studio 54, který pravidelně navštěvoval například Andy Warhol, Mick Jagger, Donald Trump, Frank Sinatra a Michael Jackson.

Studio 54 byl klub pouze pro velmi speciální hosty a někteří do něj ani nebyli vpuštěni – někteří z nich se po prvním odmítnutí šli domů převléct do ještě extravagantnějšího kostýmu a zkusili své štěstí znovu. Jeden muž zemřel při pokusu dostat se tajně do tohoto klubu skrze ventilační systém.

Halston byl homosexuál a udržoval například nestabilní vztah s venezuelským umělcem Victorem Hugem, který ale nakonec vydržel přes 10 let. Také měl prý aféru s módním návrhářem Luisem Estevezem.

Halstonův nespoutaný život byl bohužel předčasně ukončen Kaposiho sarkomem, což je nádorové onemocnění vzniklé v souvislosti s AIDS a je prý diagnostickým znakem selhávání imunity. Halston zemřel v San Franciscu v 57 letech. Módní společnost Halston však funguje dodnes. Kromě oblečení si můžete pod záštitou této značky pořídit i cenově dostupné parfémy – Halston se dočkal mimořádného úspěchu zejména se svým parfémem s flakonem ve tvaru slzy.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Někdy ke mně filmy promlouvají, někdy promlouvám já o nich.