Už je to celých deset let, co se objevilo v kinech velkolepé zakončení osmidílné filmové a sedmidílné knižní ságy o chlapci, který přežil, tedy Harrym Potterovi. Je to jako včera, kdy celá potterovská generace s nadšením očekávala příchod konce. Od té doby se ale hodně změnilo, některé z herců, kteří byli součástí potterovského světa, vídáme dnes a denně, jiní jsou, a už když začali účinkovat ve filmech o Harrym, tak byli legendy, ale po některých se slehla zem. A co dnes ti z méně obsazovaných doopravdy dělají a jaké herecké úspěchy mají za sebou?

Rupert Grint

Zatímco o Grintových kolezích z takzvaného „zlatého tria“, je slyšet víc než dost, Rupert bývá mnohdy zapomenut. Nejvíce byl pravděpodobně lidmi registrován v klipu Eda Sheerana Lego House. To však neznamená, že na svém kontě nemá řádku zajímavých filmů, jen to prostě nejsou tak viditelné trháky jako třeba Kráska a zvíře, kde si zahrála Emma Watson, nebo třeba horor Žena v černém Daniela Radcliffa. Mezi Grintovy úspěchy se počítá například francouzská komedie Moonwalkers nebo protiválečný film Into the white z roku 2012. Aktuálně exceluje v hororovém seriálu Servant.

Rupert Grint, FOTO: reprofoto YouTube

Oliver a James Phelpsovi

Ačkoliv se to může zdát, rolí Freda a George pro dvojčata Phelpsovi jejich herecká kariéra neskončila, ale na druhou stranu se nedá říct, že jsou extrémně herecky vytíženi. Jejich poslední, a opět společná role, byla ve filmu Danny and the human zoo, kde si mimo jiné po jejich boku zahrála i další potterovská kolegyně, Evanna Lynch, která v kouzelném světě ztvárnila roli Lenky Láskorádové (Luna Lovegood). Danny and the human zoo je televizní film, který se odehrává v 70. letech a popisuje život teenagera Dudleyho.

Oliver a James Phelpsovi, FOTO: Reprofoto YouTube

Domhnall Gleeson

Ještě chvíli zůstaneme u rodiny Weasleyových. Herec Domhall Gleeson v sáze představuje druhého nejstaršího z dětí Weasleyových. Po skončení natáčení se jeho kariéra začala ubírat hvězdným směrem. Pravděpodobně jeho největší rolí byl kapitán Andrew Henry ve snímku Revenant po boku oskarového Leonarda DiCapria a Toma Hardyho. Výrazná je také jeho role v sáze Star Wars, a to v díle Síla se probouzí.

Domhnall Gleeson, FOTO: Reprofoto YouTube

Matthew Lewis

Matthew je znám v širším světě hlavně díky své přeměně z ošklivého káčátka, která mu přinesla hned několik modelingových zakázek, převážně v reklamě na spodní prádlo. Ale ani on nepověsil herecké řemeslo na hřebík, naposledy jej diváci mohli vidět v třídílném komediálním dramatu Bluestone 42 na BBC Three nebo ve slavnějším filmu Me before you s herečkou Emilií Clarke v hlavní roli.

Matthew Lewis, Me before you, FOTO: Reprofoto youtube

Harry Melling

Zbavit se nálepky, která říká Dudley Dursley, asi půjde jen těžko. Harry Melling, který pochází z rodiny herců (například jeho dědeček není nikdo jiný, než Patrick Troughton alias druhý doktor v seriálu Doctor Who), si zahrál například ve westernu The Ballad of Buster Scruggs v produkci Netflix, kde kritici jeho herecký výkon vychválili.

Harry Melling, The Ballad of Buster Scruggs, FOTO: Reprofoto youtube

Bonnie Wright

Představitelka Ginny Weasleyové se ještě během natáčení Harryho Pottera soustředila na vzdělání, v roce 2012 ukončila studia na Londýnské univerzitě, kde se věnovala umění. Následně pokračovala jak v kariéře u filmu, a to nejen v kariéře herečky, ale vyzkoušela si například i režii nebo produkci, tak zavítala třeba i do modelingového odvětví. Jedním z jejích filmů je například drama Before I sleep.

Bonnie Wright, FOTO: Reprofoto YouTube

Tom Felton

Miláček mnohých, to byl Draco Malfoy. A jaké byly další osudy jeho představitele, Toma Feltona? Potom, co v letech 2010 a 2011 vyhrál ceny MTV za nejlepšího záporáka, natočil několik úspěšných filmů, nejznámějším z nich pravděpodobně Zrození planety opic z roku 2011. Také se objevil v seriálech The Flash a Origin.

Nutno zmínit i další herce z Potterovské ságy, například Alfreda Enocha (Dean Thomas), kterého mnozí znají ze seriálu How to get away with murder, Nataliu Tena (Nymphadora Tonks), kterou jsme mohli zaregistrovat ve Hře o trůny jako Oshu nebo Helen McRory (Narcissa Malfoy), která se ukázala v seriálu Peaky Blinders.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz