Kdo by neznal příběh Harryho Pottera. Tři hlavní postavy, Harry Potter, Hermiona Grangerová a Ron Weasley byli na začátku ztvárněni tehdy ještě dětmi. Daniel Radclife, Emma Watson a Rupert Grint za ty roky již vyrostli. První film podle knižní předlohy J.K.Rowling vyšel v roce 2001, kdy bylo Danielovi 12 let, Rupertovi 13 let a Emma oslavila teprve 11. narozeniny (když ji vybrali do role Hermiony, bylo jí 9 let). Náhle je znal celý svět, protože svět čar a kouzel v Bradavicích se stal masivním hitem.

Od premiéry prvního Harryho Pottera uplynulo již 17 let, tak se pojďme podívat na to, jak se změnili někteří dětští představitelé.

1Daniel Radcliffe

uk.starsinsider.com

Poté, co vyhrál konkurz na roli mladého kouzelníka, určitě ani on a ani jeho rodiče netušili, jakou slávu mu role Harryho Pottera přinese. Než získal toto obsazení, tak se v roce 1999 objevil v show Davida Copperfielda a v roce 2001 měl roli ve filmu Agent z Panamy. Od prvního dílu vyrostl, dospěl a zmužněl. Ale také se dokázal vymanit z toho, že jej všichni vidí jen jako Pottera, protože získal další filmové role (např. Podfukáři 2, Ztracen v džungli, a další).

2Rupert Grint

hdubeauty.com

Zrzek Ron Weasley působil v roli Harryho nejlepšího kamaráda. Hereckou dráhu Ruperta nastartovala právě role Rona. Byla to navíc jeho první zkušenost s hraním ve filmu. Předtím hrál jen ve školním a ochotnickém divadle. Zahrál si i v klipu Eda Sheerena – Lego House. Viděli jste klip? Pokud ne, můžete se na něj podívat níže. Aktuálně natáčí seriál Podfu(c)k.

3Emma Watson

teenvogue.com

I Watson nastartovala velmi slibnou kariéru díky roli Hermiony Grangerové. Je aktivní ve více směrech – kromě herectví se věnuje i modelingu, charitě, návrhářství a spolupráci s neziskovými organizacemi. V roce 2009 se stala tváří módní značky Burberry. V roce 2014 se dokonce dostala na schůzi OSN, kde pronesla svůj proslov o feminismu. A třeba v loňském roce jsme ji mohli vidět ve filmu Kráska a zvíře.

4Tom Felton

ocko.tv

Celým jménem Thomas Andrew Felton je anglický herec, který získal roli Draca Malfoye. Tom se objevil ještě před získáním této role například ve filmu Anna a král, kde si zahrál syna Jodie Foster. Tento student ze Zmijozelu dostal už během natáčení Harryho Pottera další filmové role a seriálové role – zahrál si ve třetí sérii seriálu The Flash. Vloni v červnu jej mohli fanoušci potkat v Praze.

5Matthew Lewis

myanmar24h.com

V divadelních představeních hraje od svých 5 let. I jeho proslavila role v Harry Potterovi – jeho postava Nevilla Longbotoma s odstávajícíma ušima a předkusem působila nevinně a na diváka sympaticky. Dokonce nosil za ušima kousky plastu aby mu více odstávaly. Během natáčení pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) mu Helena Bonham Carterová (Belatrix Lestrangeová) propíchla nechtěně ušní bubínek, když mu strčila hůlku do ucha. Letos se oženil s Angelou Jones.

6Bonnie Wright

infokava.com

Bonnie není jen nadaná herečka ale i muzikantka. Ovládá hru na saxofon a piáno, ráda tancuje, zpívá a tvoří. Ginny Weasleyovou jsme mohli vidět již v prvním filmu o Harrym, když doprovází Rona na vlak. V díle druhém se stala obětí deníku Toma Raddlea a málem zemřela. Bonnie ráda cestuje a její oblíbenou herečkou je Nicole Kidman.

7Oliver a James Phelpsovi

stantondaily.com

Celými jmény Oliver Martyn John Phelps a James Andrew Eric Phelps jsou naprosto identická dvojčata. Oliver je starší o 13 minut. Oliver, představitel George prohlásil, že když točili scénu ve které Fred umřel, tak to pro něj bylo nesnesitelné. Byl rád, že to nemuseli  hodněkrát přetáčet. James si zahrál Freda. Oba se přestěhovali do Kalifornie a doufají v lepší herecké obsazení.

8Harry Melling

rvcj.com

Dudley Dursley – bratranec Harryho Pottera. Rozčiloval vás? Koho ne. Představitel Dudleyho se v hereckém odvětví moc neuchytil, zahrál si kromě filmů o Harrym pouze v pár filmech a objevil se ve 3 seriálech. Je vnukem Patricka Troughtona, který ztvárnil Doctora Who v letech 1966–1969.

9Jamie Waylett

ridiculouslyextraordinary.com

Nejdříve byl po zaslání fotografie vybrán jako Dudley Dursley, ale po konkurzu byl díky režisérovi obsazen do role Vincenta Crabbeho. V roce 2009 oznámil, že už se do posledního filmu nevrátí (Harry Potter a Relikvie smrti). Jemu úspěch tato postava nepřinesla. Byl zatčen za držení drog (konopí). Byl odsouzen na 120 hodin veřejně prospěšných prací. V březnu 2012 byl zadržen a na 2 roky jej zavřeli do vězení (kvůli jeho účasti v anglických nepokojích v roce 2011). Pak u něj při prohlídce bylo zabaveno opět konopí.

10Josh Herdman

thesun.co.uk

Získal roli Gregoryho Goylea a jako ostatní se i on objevil v roce 2001 již v prvním díle spolu s Jamie Waylettem (Vincent Crabbe) jako kumpán Draca Malfoye. Objevil se ve všech 8 dílech. Letos dotočil nového Robina Hooda. S partnerkou Jessicou má syna Morgana. Již druhým rokem se věnuje MMA (bojový sport).

11Devon Murray

ridiculouslyextraordinary.com

Ještě před získáním role Seamuse Finnigana si zahrál ve 2 filmech. Aktuálně se věnuje jezdectví.

12Evanna Lynch

blesk.cz

Celým jménem Evanna Meghan Naomi Lynch je známá pro svoji roli Lenky Láskorádové. Poprvé jsme ji mohli vidět až v Harry Potter a Fénixův řád. Evanna je prý opravdu obrovským fanouškem Harryho Pottera a podle její rodiny je jím doslova posedlá. Dokonce prý psala několik dopisů samotné J.K.Rowling.