Harry Potter k nepoznání: proč Daniel Radcliffe vypadá jako „mánička“ ze 70. let?

Daniel Radcliffe, kterého celý svět zná především jako slavného kouzelníka Harryho Pottera, dramaticky v posledních týdnech změnil svůj vzhled. Na první pohled byste jej mohli zaměnit například s Bennym Anderssonem z hvězdné skupiny ABBA ze 70. let. Podobnost je však čistě náhodná, sedmdesátá léta ale opravdu s jeho aktuální vizáží souvisí.

Daniel Radcliffe při natáčení filmu ‚Escape from Pretoria‘, Foto: Profimedia, TEMP Rex Features

Radcliff právě v Adelaide v Austrálii totiž natáčí svůj nový film „Escape from Pretoria“ a fotografové jej zachytili přímo v ulicích, jak společně se štábem pracuje na slavném útěku z jihoafrické věznice. Radcliffe ve filmu ztvární Tima Jenkina, autora knihy, podle které je film natočen, a aktivistu proti apartheidu, který společně se Stephenem Lee (Daniel Webber, The Punisher) uprchl z ústředního vězení v Pretorii v roce 1979. Oba byli uvězněni za jejich aktivity proti režimu a podporu ANC (afrického národního kongresu) a Nelsona Mandely.

Snímek nemá prozatím stanoveno datum premiéry avšak můžeme se těšit na příběh z Kapského Města v Jihoafrické republice, vyprávějící osud Jenkinse, který společně s dalšími dvěma vězni uprchl z vězení díky devíti ručně vyráběným klíčům, zatímco jejich spoluvězeň Denis Goldberg rozptýlil dozorce a dal jim šanci z vězení utéct.

-reklama-