Všichni to znáte. Harry Potter, mladý kouzelník, přijíždí bradavickým expresem do školy čar a kouzel, kde se učí od těch nejlepších kouzelníků. Vše směřuje k jeho boji s Lordem Voldemortem. Tak na tuhle verzi zapomeňte, brněnský filmař Michal Orsava spojil síly s tvůrkyní Michaelou Loveckou a přivedli Harryho do České republiky. Zde se utká se zlověstným Albusem Bumbalem aka Milošem Zemanem. 

Nové video vznikalo zhruba osm měsíců, oba tvůrci na něm pracovali ve svém volném čase. Protagonisty si nevybrali náhodou, Zeman, Ovčáček nebo Babiš jsou zvoleni kvůli aktuální politické situaci v zemi, jak oba autoři vysvětlili v rozhovoru pro server brnenskadrbna.cz.

Oficiální popis:

Když je Harrymu doručen dopis, vše se změní. Český svět, který doposud znal, se změní od základu. Již není pouhým obyčejným chlapcem, ale stává se studentem Školy čar a kouzel v Prahavicích! Co když ale krásný magický svět není naplněn pouze dobrem? Dokáže dát Harry a jeho dva přátelé věci do pořádku? Nebe nad Karlovým mostem je protkáno záblesky kouzel, ticho noci vystřídají slova v podobě zaklínadel. Nezvítězí ten, kdož vlastní hůlku jen! (zdroj yt Michal Orsava)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz