Kouzelnická série podle knižní předlohy J.K. Rowlingové točící se okolo Harryho Pottera se stala celosvětovým fenoménem a stvořila několik hereckých hvězd. Harry Potter, Hermiona Grangerová, Ron Weasley, Draco Malfoy a další postavy byly v prvním filmu ze série ztvárněny tehdy ještě dětmi. Od premiéry prvního Harryho Pottera uplynulo již více než 18 let, jak se za tu dobu změnili někteří dětští protagonisté?

Daniel Radcliffe (30)

What's your favourite colour?;💙

Zveřejnil(a) Daniel Radcliffe․ dne Sobota 18. dubna 2020

Poté, co vyhrál konkurz na roli mladého kouzelníka, určitě ani on a ani jeho rodiče netušili, jakou slávu mu role Harryho Pottera přinese. Než získal toto obsazení, tak se v roce 1999 objevil v show Davida Copperfielda a v roce 2001 měl roli ve filmu Agent z Panamy. Od prvního dílu, kde mu bylo 12 let, již vyrostl, dospěl a zmužněl. Herec se v dospělosti dokázal vymanit z toho, že jej všichni vidí jen jako Pottera, protože získal další filmové role. Vidět jsme jej mohli například ve filmech Podfukáři 2, Ztracen v džungli, Escape from Pretoria, Nezdolná Kimmy Schmidt: Kimmy versus reverend, Young Americans  a dalších.

Rupert Grint (31)

View this post on Instagram

📸 @RichardGrassie

A post shared by Rupert Grint (@rupsg30) on

Zrzek Ron Weasley byl Harryho nejlepší kamarád a tato postava nastartovala hereckou dráhu Ruperta Grinta. Byla to jeho vůbec první zkušenost s hraním ve filmu. Předtím hrál jen ve školním a ochotnickém divadle. Zahrál si i například v klipu Eda Sheerena – Lego House. Dále se objevil ve filmech CBGB: Kolébka punku, Charlie musí zemřít, Hurá na fotbal nebo Instruments of Darkness a v seriálech Podfu(c)k, Agatha Christie: Vraždy podle abecedy a Servant.

Emma Watson (30)

Také Emma Watson nastartovala svou kariéru díky roli Hermiony Grangerové. Je aktivní ve více směrech, kromě herectví se věnuje i modelingu, charitě, návrhářství a spolupráci s neziskovými organizacemi. V roce 2009 se stala tváří módní značky Burberry. V roce 2014 se dokonce dostala na schůzi OSN, kde pronesla svůj proslov o feminismu. Diváci ji mohli vidět například ve filmech Kolonie, Kráska a zvíře či Malé ženy.

Tom Felton (32)

View this post on Instagram

Howzit

A post shared by Tom Felton (@t22felton) on

Celým jménem Thomas Andrew Felton je anglický herec, který získal roli Draca Malfoye. Tom se objevil ještě před získáním této role například ve filmu Anna a král, kde si zahrál syna Jodie Foster. Tento student ze Zmijozelu dostal už během natáčení Harryho Pottera další filmové a seriálové role. Zahrál si v seriálech The Flash a Origin a ve filmech Ophelia, John Stratton: V první linii, Megan Leavey, Pouto, Kingova pomsta, Spojené království či Ve jménu Krista.

Matthew Lewis (30)

V divadelních představeních hraje od svých pěti let. I jeho proslavila role v Harry Potterovi, kde ztvárnil Nevilla Longbotoma s odstávajícíma ušima a předkusem. Během natáčení dokonce nosil za ušima kousky plastu, aby mu více odstávaly. Při natáčení pátého dílu (Harry Potter a Fénixův řád) mu Helena Bonham Carterová (Belatrix Lestrangeová) propíchla nechtěně ušní bubínek, když mu strčila hůlku do ucha. Nedávno se oženil s Angelou Jones. Vidět jsme jej mohli ve filmech Vloupačka, Než jsem tě poznala a Terminal.

Bonnie Wright (29)

Bonnie Wright není jen nadaná herečka ale i muzikantka. Ovládá hru na saxofon a piáno, ráda tancuje, zpívá a tvoří. Ginny Weasleyovou jsme mohli vidět již v prvním filmu o Harrym, když doprovází Rona na vlak. V díle druhém se stala obětí deníku Toma Raddlea a málem zemřela. Bonnie ráda cestuje a její oblíbenou herečkou je Nicole Kidman. Diváci ji mohli vidět ve filmech Sweat, My Dad Is Scrooge, Kdo zabil pana Veverku? nebo A Christmas Carol.

Oliver a James Phelpsovi (34)

View this post on Instagram

#amuntvalencia @valenciacf

A post shared by Oliver Phelps (@oliver_phelps) on

Celými jmény Oliver Martyn John Phelps a James Andrew Eric Phelps jsou naprosto identická dvojčata. Oliver je starší o 13 minut a prohlásil, že když točili scénu, ve které jeho filmový bratr Fred zemřel, tak to pro něj bylo nesnesitelné. Byl rád, že to nemuseli několikrát přetáčet. Oba se přestěhovali do Kalifornie a doufají v lepší herecké obsazení. Prozatím se oba objevili však v pouze několika menších televizních filmech.

Harry Melling (31)

Dudley Dursley byl bratrancem Harryho Pottera. Představitel Dudleyho se v hereckém odvětví moc neuchytil, zahrál si kromě filmů o Harrym pouze v několika filmech. Je vnukem Patricka Troughtona, který ztvárnil Doctora Who v letech 1966–1969.

Jamie Waylett (30)

View this post on Instagram

That Xmas spirit

A post shared by jamie waylett (@officialjamiewaylett) on

Jamie Waylett byl nejdříve vybrán do role Dudleyho, ale po konkurzu byl díky režisérovi obsazen do role Vincenta Crabbeho. V roce 2009 oznámil, že už se do posledního filmu nevrátí (Harry Potter a Relikvie smrti). Série ze světa čar a kouzel mu úspěch nepřinesla. Byl zatčen za držení drog (konopí) a odsouzen na 120 hodin veřejně prospěšných prací. V březnu 2012 byl zadržen a na 2 roky jej zavřeli do vězení. Pak u něj při prohlídce bylo zabaveno opět konopí. Jeho herecká kariéra je nenávratně pryč.

Josh Herdman (33)

Získal roli Gregoryho Goylea a jako ostatní se i on objevil v roce 2001 již v prvním díle spolu s Jamie Waylettem (Vincent Crabbe) jako kumpán Draca Malfoye. Objevil se ve všech 8 dílech Harryho Pottera. S partnerkou Jessicou má syna Morgana a již třetím rokem se věnuje MMA. Objevil se ve filmech Common People, Wasted, Two Graves nebo Robin Hood.

Evanna Lynch (28)

Celým jménem Evanna Meghan Naomi Lynch je známá pro svoji roli Lenky Láskorádové. Poprvé jsme ji mohli vidět až v Harry Potter a Fénixův řád. Evanna je prý opravdu obrovským fanouškem Harryho Pottera a podle její rodiny je jím doslova posedlá. Dokonce prý psala několik dopisů samotné J.K.Rowling. Dnes se herectví již nevěnuje.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz