1. Od samého počátku, kdy bylo oznámeno, že se Warner Bros. chystá produkovat TV seriál na motivy „Lord of The Rings“, se zástupci Amazonu dmuli pýchou, že právě oni mají tu čest alternovat Tolkienovo veledílo. Nyní vyšlo najevo, že jako první byla oslovena televizní stanice HBO, která však spolupráci odmítla.

Reakce jsou smíšené. Někteří přizpůsobení televizním obrazovkám vítají, jiní říkají, že by se neměl narušit svět stvořený Peterem Jacksonem, kterému se povedlo z trilogie udělat celosvětový bestseller. Existuje ovšem mnoho Tolkienových příběhů, které se dají uzpůsobit potřebám televizní show, například Silmarillion. I přesto HBO svou účast odmítla.

Silmarillion Zdroj: Irulana – DeviantArt

Společnost EW Line se na HBO obrátila s nabídkou, aby vytvořili televizní seriál „Lord of The Rings“. Generální ředit Richard Plepler na středoevropské konferenci Business Insider Ignition 2017 uvedl, že nabídku Warner Bros. odmítl, protože se soustředí na Game of Thrones. A navíc by byl rád majitelem 100% duševního vlastnictví a rád by pracoval na projektech, které budou neoddělitelně spojené s jeho obchodní značkou.

Richard Plepler Zdroj:Business Insider

Ačkoli důvody odmítnutí jsou logické, nejednoho překvapí. Přeci jen se Game of Thrones blíží ke svému konci a HBO za něj bude hledat adekvátní náhradu. Tou se může stát jeden z možných spin-offů. Odmítnutí nahrálo do karet Amazonu, který se bude chtít nepochybně vytáhnout a do tvorby Středozemě vloží veškeré usílí.

Vývoj „Lord of The Rings“ je teprve v plenkách a získat jakékoli informace je vzácné. Jisté je jen to, že se děj bude odehrávat ještě před událostmi původní trilogie a že se zde mohou objevit známé, ale mladší postavy. Amazon má ve své stáji nejeden oceněný film (Manchester by the Sea) a Tv show (Transparent), ale právě „Lord of The Rings“ by pro něj mohl tím nějvětším trhákem.

-reklama-