Poté, co jsme se smířili s tím, že osmá série Game of Thrones je zároveň tou poslední, přišla zpráva z hůry. Seriál bude nadále pokračovat a to minimálně další sezónu. O náhlé změně informoval sám generální ředitel HBO.

 

Richard Plepler v rozhovoru pro April Entertainment oznámil, že po dlouhém rozhodování došel k závěru, že v Game of Thrones existuje stále mnoho nezodpovězených otázek, na které si fanoušci zaslouží znát odpovědi. A tak již nyní tvůrci pracují na změnách ve scénáři.

S dobrou zprávou ovšem přichází i komplikace. Na nové sérii se nadále nebudou podílet David Benioff a D. B. Weiss, kteří svou spolupráci přislíbili pouze do konce osmé sezóny. A tak se v současné době hledá nový tvůrčí tým, který se pravděpodobně chopí i plánovaných spin-offů.

Svou účast v deváté sérii odmítli i někteří herci. Mezi nimi jsou Kit Harington a Maisie Williams, kteří již pracují na nových projektech. Jejich nepřítomnost je zajisté velkou komplikací.

peoplegreece.com

Jeden z hlavních důvodů, proč se Plepler rozhodl i nadále pokračovat ve vysílání Game of Thrones je, že seriál patří k tomu nejlepšímu, co HBO  může momentálně nabídnout a ani budoucí spin-offy pravděpodobně nezískají takovou sledovanost, jako jejich předchůdce. Dalším důvodem může být reakce na vznik seriálu Lord of The Rings od konkureční stanice Amazon.

 

EDIT: Samozřejmě se jedná o aprílový žert. :)

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz