Letos v listopadu tomu bude již třináct let, co se první díl Twilight ságy objevil na plátnech kinosálů a získal si obrovské množství fanoušků i odpůrců po celém světě. Postupně vzniklo celkem pět celovečerních filmů, které mezi roky 2008 a 2012 přilákaly do kin miliony diváků. O možném pokračování se prozatím mlčí, pojďme se tedy podívat, na čem dnes hlavní hrdinové pracují a jak se změnili.

Kristen Stewart, představitelka Belly, oslavila letos v dubnu své 31. narozeniny. V době premiéry prvního dílu jí tedy bylo 18 let. Její kolega Robert Pattinson, představitel upíra Edwarda, je o tři roky starší a Taylor Lautner, představitel vlkodlaka Jacoba, je o dva roky mladší. Jejich role v Twilight sérii jim otevřely dveře k dalším zajímavým projektům.

Robert Pattinson (35) – Edward Cullen

Po dlouhém a bezcílném putování světem lidí osamocený upír Edward konečně najde svou pravou lásku v křehké lidské dívce Belle. Tak by se dal shrnout příběh postavy upíra, kterého ztvárnil Robert Pattinson.

Robert Pattinson od roku 2012 ztvárnil řadu menších nezávislých rolí. Například si zahrál bohatého sociopata v Cosmopolis (2012), dále ve filmech Miláček a Voda pro slony, a v roce 2016 se objevil po boku Charlieho Hunnama jako průzkumník ve snímku Ztracené město Z. V roce 2019 jsme jej mohli vidět ve filmech Maják, Král a Waiting for the Barbarians, loni se objevil ve filmech Ďábel a Tenet. Letos si dává hereckou pauzu. Televizním seriálům se prozatím vyhýbá jako upír svěcené vodě.

Embed from Getty Images

Dá se říci, že na svou větší roli od Twilightu stále čeká, loni však bylo potvrzeno, že ztvární slavného komiksového detektiva, ochránce Gothamu, Batmana. Nový film z dílny DC Comics v hlavní roli s Pattinsonem vyjde v roce 2022. 

Kristen Stewart (31) – Bella Swan 

Kristen Stewart v Twilight sérii ztvárnila plachou lidskou dívku Bellu Swan, která se zamiluje do pohledného mladíka Edwarda, o kterém později zjistí děsivé tajemství. Edward je totiž upír. Herečka si svou roli zopakovala ve všech čtyřech dalších pokračování a nabídla divákům možnost sledovat Bellu, jak se transformuje do krásné, ​​silné a neporazitelné upírky.

Od té doby, co se Kristen Stewart v roce 2012 rozloučila s nemrtvými, objevuje se jak na televizní obrazovce, tak i na divadelních jevištích. Je držitelkou prestižních cen BAFTA a César Awards z let 2010 a 2015. Za její film Clouds of Sils Maria z roku 2014 získala několik cen kritiků. V roce 2016 představila dva filmy na filmovém festivalu v Cannes – Personal Shopper a Cafe Society od Woodyho Allena.

Embed from Getty Images

Po rozchodu se svým upířím kolegou Robertem Pattinsonem se herečka přihlásila k bisexualitě. Poté měla vztah s novozélandskou modelkou Stellou Maxwell, se kterou se však koncem roku 2018 rozešla. V roce 2019 se k sobě krátce vrátily, avšak ani tentokrát neměl jejich románek dlouhého trvání. Naposledy jsme ji mohli vidět ve filmech Charlieho andílci (2019), Pod vodou (2020) a Šťastné a veselé (2020). Letos si zahraje princeznu Dianu ve filmu Spencer, který bude uveden do kin 2. prosince.

Taylor Lautner (29) – Jacob Black

Taylor Lautner si v sérii zahrál vlkodlaka Jacoba Blacka, horkokrevného ​​nejlepšího kamaráda Belly. Ačkoliv nedokázal vyhrát souboj s upírem Edwardem o její srdce, zůstane Jacob i nadále částí rodiny jako ochránce a spřízněná duše poloupírky Renesmee, dcery Edwarda a Belly.

Embed from Getty Images

Taylor Lautner od Twilightu udělal zajímavý posun z akčního hrdiny až ke komediálnímu herci. Spolu s Adamem Sandlerem se objevil v komedii Machři 2 (2013) a také ve filmu The Ridiculous 6 (2015). Působí také v televizi, například v hororové sérii Scream Queens, nebo britském seriálu Kuků (2012-2018). Vždy se však jedná o vedlejší role, na svůj velký herecký průlom stále čeká. Aktuálně po tříleté herecké pauze natáčí sportovní komedii Home Team z produkce Adama Sandlera.

Zdroje informací: imdb.com a csfd.cz

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR