Talentovaný mladý herec Anton Yelchin, známý především ze sci-fi filmů Star Trek, by v těchto dnech oslavil 32. narozeniny. Souhrou nešťastných okolností však v roce 2016 tragicky zemřel na příjezdové cestě svého domu. Bylo mu 27 let.

Anton Viktorovich Yelchin se narodil 11. března 1989 v Leningradu (dnešní Petrohrad v Rusku). Jeho rodiče, Irina Korina a Viktor Yelchin, byli v Leningradu úspěšným párem profesionálních krasobruslařů a jeho dědeček byl profesionálním fotbalistou. Když mu bylo 6 měsíců, celá jeho rodina emigrovala do Spojených států a usadila se ve slunné Kalifornii. Již od malička se rád předváděl před publikem, a proto jej rodiče přihlásili do herecké třídy v Los Angeles, kde si jej všimli filmoví agenti.

V roce 2000 ve věku deseti let debutoval v televizi a objevil se v lékařském dramatu Pohotovost. Již o rok později si zahrál po boku slavného Anthonyho Hopkinse ve filmu Srdce v Atlantidě (2001) a získal ocenění Young Artist Awards za nejlepší hlavní herecký výkon v celovečerním filmu.

Během své kariéry hrál ve více než dvaceti celovečerních filmech a televizních seriálech, nejvíce se však proslavil jako Pavel Chekov ve sci-fi snímku Star Trek (2009) a jeho pokračování Star Trek: Do temnoty (2013).

Kromě herectví se věnoval šachům a psal hudbu pro svou vlastní kapelu, kde hrál na klavír a na kytaru. Osudového večera 19. června 2016 chtěl Yelchin odjet za přáteli, nastartoval vozidlo, následně však vystoupil, aby zkontroloval, zda zamkl bránu. Vozidlo se poté rozjelo po příjezdové cestě, která byla na strmém svahu, a přitisklo jej k cihlovému sloupu. Okolo půlnoci jej našli jeho přátelé, kterým bylo podezřelé, že za nimi nedorazil. Přivolaný lékař na místě konstatoval smrt.

Jeho auto se samovolně rozjelo kvůli závadě na řadící páce. Yelchinovi rodiče se kvůli synově smrti soudili s výrobcem auta. Nakonec však žalobu stáhli, protože automobilka rodině vyplatila odškodnění.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Jiří Kučera
ZAKLADATEL & ŠÉFREDAKTOR