V současné době u nás nejspíše neexistuje herečka, která by získala takové úspěchy v zahraničí, jako půvabná tmavovláska Anna Lucie Schollerová. Zatímco v Čechách je prozatím známá díky menším rolím v populárních seriálech Ulice, První republika, Modrý kód, V.I.P. vraždy nebo Slunečná, v cizině sklízí jeden úspěch za druhým. A jak už to chodí, nejvíce jí kromě talentu a pracovitosti pomohla šťastná náhoda.

Její přítel totiž před časem narazil na inzerát, že česko-americká režisérka a producentka Nora K pořádá konkurz do svého chystaného česko-amerického projektu. Anna Lucie měla velké pochybnosti a nechtěla prvotní nahrávku, kterou režisérka požadovala, ani nahrát, natož odeslat. Přítel ji přemluvil, a tak nakonec vše potřebné udělali. Po měsíci přišla odpověď, že se sice na roli, o níž se zajímala, nehodí, ale že režisérku natolik zaujala, že jí nabídla jinou. Musela se ovšem smířit s tím, že bude hrát nahá, což pro ni nebylo vůbec jednoduché, protože je dost stydlivá.

Zrození Sofie

A tak se “zrodila” Sofie a seriál „Whisper Naked Shadow“, jímž odstartovala úplně nová kapitola Annina života. Po natočení první série tohoto poněkud svérázného komediálního sitcomu, vyprávějícího o pětici přátel, kteří společně řeší velké tajemství, byli všichni překvapeni jeho zahraničním úspěchem. Diváky totiž kromě toho, že jim nabízí zábavu, nutí i přemýšlet. Byl vybrán na devět mezinárodních filmových festivalů, získal jednadvacet nominací a čtyři ceny.

Samotná Anna Lucie obdržela za roli Sofie cenu pro nejlepší herečku „Best Actress “ na festivalech v jihokorejském Soulu a v americkém New Jersey. Loni na podzim dotočila v New Yorku poslední scény z druhé série tohoto seriálu. Původně měla mít premiéru letos březnu, avšak podobně, jako v případě mnoha jiných projektů ve filmové branži, musela být kvůli koronavirové pandemii odložena.

Další šance

Díky svému úspěchu (a v neposlední řadě i atraktivnímu zevnějšku) se Anna Lucie v Americe dočkala také dalších zajímavých příležitostí. V New Yorku například navázala spolupráci s módním návrhářem Assane, jehož nádherné šaty vynesla na všechny zmíněné festivaly. A vzápětí získala další roli, tentokrát v americké komedii “Life on Pause”, která se točila v New Jersey. Během šesti týdnů loňské karantény se zúčastnila natáčení on-line seriálu „Day Nine“, na němž se podílelo šest nezávislých filmařů z šesti zemí. Patří k nim i Nora K, která musela české herce řídit přes Skype a Whatsapp. Některé části se točily kamerou, jiné zase na telefony nebo webkamery a každá z nich představuje jiný žánr, styl i postavy. Všechny však spojuje téma adaptace různých lidí na novou děsivou situaci, kterou vyvolala pandemie koronaviru.

Je sympatické, že tato úspěšná herečka se nesoustředí jenom na svoji uměleckou kariéru, ale snaží také upozorňovat na závažné celospolečenské problémy. Říká, že nejvíce si přeje, aby lidé konečně pochopili potřebu změnit své chování vůči naší planetě. Je například přesvědčená, že kdybychom přestali jíst maso v takové míře jako dosud, bylo by to velmi prospěšné. Sama jde jako zapřisáhlá vegetariánka příkladem.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz