Americká herečka Selma Blair, která se proslavila rolemi ve filmech Velmi nebezpečné známostiPravá blondýnka, oslavila 23. června své 48. narozeniny. Již dva roky bojuje s roztroušenou sklerózou, která jí znemožňuje nejen práci, ale také větší zapojení se do společenského dění.

Selma Blair se narodila 23. června 1972 ve městě Southfield v Michiganu. Začínala menšími rolemi v reklamách a televizních seriálech, do hledáčku producentů se však zapsala díky filmu Brownovo Requiem z roku 1998. Zlom v kariéře však nastal až o rok později díky roli Zoe Bean v sitcomu Zoe, Duncan, Jack and Jane a také díky jejímu ztvárnění Cecile Caldwell ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Poté si zahrála například ve filmech Pravá blondýnka (2001), Prostě sexy (2002), Hellboy (2004), Mlha (2005), Rovnice smrti (2007), Chuť lásky (2007) nebo Hellboy 2: Zlatá armáda (2008).

Selma Blair v roce 2004, FOTO: Profimedia

Herečka ztvárnila také několik seriálových postav. Objevila se například v roli Kim v americkém remaku seriálu Kath & Kim (2008–2009), dále po boku Charlieho Sheena jako Kate Wales v seriálu Anger Management (2012–2014) či v roli Kris Jenner v seriálu American Crime Story (2016).

V srpnu 2018 herečka rozesmutněla své fanoušky přiznáním, že trpí roztroušenou sklerózou. Její veřejné přiznání na Instagramu přineslo velkou vlnu podpory od fanoušků. Herečka uvedla, že symptomy nemoci na sobě pozorovala již několik let před diagnózou, tento verdikt od lékařů však nečekala. Fotka níže je z jejího nejhoršího období z počátku nemoci.

View this post on Instagram

#fbf When I was in isolation this summer, I imagined peace. In all ways. A reckoning. An understanding. Of time alone. Of the help I was asking for. For my son. I could not be with him. I held this #frownyfacedolls of my son. I acknowledged it’s normal to not always have a smile. But I learned to Smile. For real. And I thank you all for your support. And kindness. I am here. I am adjusting. And I have hope we can all adjust. And give care to all who need in your life. Thank you to all the nurses at northwestern with #stemcelltransplant team of #drburt @frownyfacedolls ☹️. Ps. My heart is with @amandakloots and @nickcordero1 . They are a light. Praying with all the sincerity and joy I know for strength and healing and miracles for this fight of their lives. #powerofprayer 🙏 @cassblackbird I think you did take this. 🤎

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on

Naposledy se Selma Blair před kamerou objevila v loňském roce ve sci-fi seriálu Jiný život a ve filmu After: Polibek. Oba projekty stihla natočit v době, kdy ještě byla při síle. I přes své zdravotní potíže se snaží stále naplno věnovat svému synovi Arthurovi, i když je to pro ni stále obtížnější. Fotografie níže je stará 4 týdny, herečka vypadá již o poznání lépe.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz