Americká herečka Selma Blair, která se proslavila rolemi ve filmech Velmi nebezpečné známosti, Pravá blondýnka nebo třeba Hellboy již dva roky bojuje s roztroušenou sklerózou, která jí znemožňuje nejen práci, ale také větší zapojení se do společenského dění.

Selma Blair se narodila 23. června 1972 ve městě Southfield v Michiganu. Začínala menšími rolemi v reklamách a televizních seriálech, do hledáčku producentů se však zapsala díky filmu Brownovo Requiem z roku 1998. Zlom v kariéře však nastal až o rok později díky roli Zoe Bean v sitcomu Zoe, Duncan, Jack and Jane a také díky jejímu ztvárnění Cecile Caldwell ve filmu Velmi nebezpečné známosti. Poté si zahrála například ve filmech Pravá blondýnka (2001), Prostě sexy (2002), Hellboy (2004), Mlha (2005), Rovnice smrti (2007), Chuť lásky (2007) nebo Hellboy 2: Zlatá armáda (2008).

Herečka ztvárnila také několik seriálových postav. Objevila se například v roli Kim v americkém remaku seriálu Kath & Kim (2008–2009), dále po boku Charlieho Sheena jako Kate Wales v seriálu Anger Management (2012–2014) či v roli Kris Jenner v seriálu American Crime Story (2016).

V srpnu 2018 herečka rozesmutněla své fanoušky přiznáním, že trpí roztroušenou sklerózou. Její veřejné přiznání na Instagramu přineslo velkou vlnu podpory od fanoušků. Herečka uvedla, že symptomy nemoci na sobě pozorovala již několik let před diagnózou, tento verdikt od lékařů však nečekala. Fotka níže je z jejího nejhoršího období z počátku nemoci.

View this post on Instagram

#fbf When I was in isolation this summer, I imagined peace. In all ways. A reckoning. An understanding. Of time alone. Of the help I was asking for. For my son. I could not be with him. I held this #frownyfacedolls of my son. I acknowledged it’s normal to not always have a smile. But I learned to Smile. For real. And I thank you all for your support. And kindness. I am here. I am adjusting. And I have hope we can all adjust. And give care to all who need in your life. Thank you to all the nurses at northwestern with #stemcelltransplant team of #drburt @frownyfacedolls ☹️. Ps. My heart is with @amandakloots and @nickcordero1 . They are a light. Praying with all the sincerity and joy I know for strength and healing and miracles for this fight of their lives. #powerofprayer 🙏 @cassblackbird I think you did take this. 🤎

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on

Naposledy se Selma Blair před kamerou objevila v loňském roce ve sci-fi seriálu Jiný život a ve filmu After: Polibek. Oba projekty stihla natočit v době, kdy ještě byla při síle. I přes své zdravotní potíže se snaží stále naplno věnovat svému synovi Arthurovi, i když je to pro ni stále obtížnější. Fotografie níže je ze září a herečka na ní vypadá velmi dobře.

View this post on Instagram

Each year, I look forward to the time the new TalbotsxSusanGKomen scarf arrives. @susangkomen saves lives by meeting the most critical needs in our communities and investing in breakthrough research to prevent and cure breast cancer. I might not have known about this important collaboration highlighting artists, women and breast cancer if not for my long time friend @janeylopatypr, who first sent me these scarves to admire and use and help get out the word.  She works with so many incredible female owned brands with inspiring messages inherent in their identity. It takes a village, as we know, and I really appreciate the women I know and support. And support me. And us. And you. This scarf by the artist… Karen Mabon @karenmabon so charmingly, boldly and beautifully shows the story of women lifting each other up. Check out my stories to get yours to match 💜

A post shared by Selma Blair (@selmablair) on

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz