Seriál Gilmorova děvčata patří bezpochyby mezi velmi oblíbené. Vypráví příběh svobodné matky Lorelai Gilmorové a její dcery Rory, které žijí v malém městečku Stars Hollow. Jejich starosti a trápení s muži, ale také s rodiči Lorelai nás provázejí celým seriálem. Kromě již zmíněných hlavních postav v podání Lauren Graham a Alexis Bledel se po jejich boku často a pravidelně objevují i další postavy, jako například Luke Danes, Lane Kimová, Sookie, rodiče Lorelai Emily a Richard Gilmorovi, a spousta dalších. Seriál se každoročně vysílá na našich obrazovkách. Celkově vzniklo 6 sérií a v roce 2016 bylo natočeno pokračování Gilmorova děvčata: Rok v životě, které má 4 epizody. 

Pojďme se společně podívat na to, jak se změnily představitelky Lorealai, Rory, Sookie, Lane Kimové a Paris Gellerové.

Lorelai – Lauren Graham (52 let)

FOTO: REX / Shutterstock Editorial / Profimedia

Oblíbená americká herečka se narodila na Hawaji a do povědomí českého diváka se dostala právě díky roli v již zmíněném seriálu. Původně se chtěla stát žokejkou, to však vzhledem k její výšce nevyšlo a tak se na střední škole rozhodla pro herectví. Z filmů, ve kterých se objevila, jmenujme například Santa je úchyl, Vdáš se, a basta!, Božský Evan, Letos Vánoce nebudou a další. Seriálové obsazení si připsala například v Právo a pořádek, Famílie, a dalších.

Z hereckých kolegů chodila například v roce 2002 s Matthew Perrym. Od roku 2010 je jejím partnerem americký herec Peter Krause.

Rory – Alexis Bledel (38 let)

FOTO: Stewart Cook/Variety / Shutterstock Editorial / Profimedia

Americká herečka a modelka, kterou kromě její role Rory proslavily i filmy jako Sesterstvo putovních kalhot, Sin City – město hříchu a od roku 2017 hraje v seriálu Příběh služebnice. Za roli v posledním zmíněném filmu získala v roce 2017 cenu Emmy. Začínala jako modelka a jako herečka se prosadila až později. První roli získala v roce 1998 ve filmu Jak jsem balil učitelku. O dva roky později však přišel zlomový okamžik v její kariéře a to právě díky seriálu Gilmorova děvčata.

Během natáčení seriálu (2002–2006) chodila s hereckým kolegou ze seriálu Milo Ventimigliou (Jess Mariano). Od roku 2014 je jejím manželem americký herec Vincent Kartheiser, se kterým má jedno dítě.

Sookie – Melissa McCarthy (49 let)

FOTO: MEGA / The Mega Agency / Profimedia

Stejně jako její kolegyně ze seriálu, i ji proslavila její role v Gilmorových děvčatech. Zahrála si zde šéfkuchařku Sookie St. Jamesovou. Za zmínku určitě stojí její komediální role v seriálu Mike a Molly, nebo filmech Špión či Pekelná kuchyně.

Od roku 2005 je jejím manželem Ben Falcone, se kterým má 2 dcery (Vivian a Georgette).

Lane Kimová – Keiko Agena (46 let)

FOTO: John Lamparski / Getty images / Profimedia

Tato herečka je stejně jako Lauren Graham rodačka z Honolulu na Hawaji. Když hrála mladou studentku střední školy Lane Kimovou, bylo jí již 27 let. Jako herečka je i nadále aktivní, filmů natočila pouze 14, ale uplatnění našla spíše jako seriálová herečka.

V roce 2005 se provdala za Shina Kawasakiho, svatbu měli ve vrtulníku nad Las Vegas.

Paris Gellerová – Liza Weil (42 let)

FOTO: Birdie Thompson/AdMedia / Sipa Press / Profimedia

I tuto americkou herečku proslavila právě její role Paris v seriálu Gilmorova děvčata. Zajímavostí z natáčení je to, že Liza je od přírody bruneta. Kvůli roli Paris si vlasy obarvila, aby její barva vlasů kontrastovala s hnědou barvou hlavní hrdinky Rory. Mimoto je ještě více známá jako Bonnie Winterbottom ze seriálu Vražedná práva.

V letech 2006 až 2017 byl jejím manželem herec Paul Adelstein (známý ze seriálu Útěk z vězení), se kterým má jedno dítě. V roce 2016 začala chodit s hercem Charliem Weberem. S tím se seznámila během natáčení seriálu Vražedná práva. Vloni v únoru ale dvojice oznámila, že pár již netvoří.

Na snímku z roku 2016 k premiéře Gilmorova děvčata: Rok v životě. FOTO: Lauren/Variety / Shutterstock Editorial / Profimedia
-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz