Když jsem nedávno nadšeně psala o další řadě fenomenálního britského televizního seriálu „The Crown“ (Koruna), obzvláště jsem upozorňovala na fantastické výkony několika herců, především Gillian Andersonové. To co předvedla v roli někdejší britské premiérky Margaret Tchatcherové, je skutečně dechberoucí.

Její proměna v legendární „Železnou lady“ je natolik dokonalá, že nejspíše jen málokterý fanoušek tohoto vynikajícího seriálu ihned odhalí, kdo tuto významnou političku hraje. A až zjistí, že je to právě něžná blondýnka Gillian, nemůže věřit vlastním očím, jak dokázala změnit svoji podobu, chůzi i řeč. Šance, že za svoji kreaci získá různá ocenění, proto byla velmi pravděpodobná.

Gillian Anderson
Gillian Anderson v seriálu The Crown, FOTO: Distribuce Netflix

Zlatý glóbus na dálku

Pro české obdivovatele Koruny (a není jich u nás díky Netflixu málo), je obzvláště potěšující, že sympatické herečce byla jedna z nejprestižnějších cen, Zlatý glóbus (v kategorii Herečka ve vedlejší televizní roli), předána právě v době, kdy natáčí v Praze válečný snímek „White Bird: A Wonder Story“. Stalo se tak díky tomu, že se letošní ceremoniál udílení Zlatých glóbů konal on-line a ona, i ostatní aktéři, se díky současným technickým vymoženostem propojovali na dálku.

Gillian tak učinila nad pondělním ránem z pražského hotelu, v němž momentálně pobývá. Nadšeně děkovala nejen Asociaci filmových novinářů v Hollywoodu a svým kolegům, ale také scenáristovi Peterovi Morganovi za nápad, že si mohla zahrát v Koruně právě Margaret Tchatcherovou. Na svém Instagramu pak v plné parádě ukázala i zlatou róbu, kterou měla při této slavnostní události na sobě.

Čtyři vítězové

Zlatý glóbus pro Gillian Andersonovou ovšem nebyl jediným triumfem „Koruny“. Tento historický seriál letos totiž získal celkem čtyři a celkově jich už nasbíral během čtyř dosud natočených řad sedm. Vedle Gillian je letos obdržela také Emma Corrinová za roli princezny Diany (v kategorii Nejlepší herečka v dramatickém seriálu) a Josh O´Connor (Nejlepší herec v dramatickém seriálu), jenž v Koruně hraje prince Charlese. A nakonec byla Koruna korunována Zlatým glóbem jako nejlepší televizní dramatický seriál.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz