Po úspěchu filmové trilogie Transformers od režisérského mága Michaela Baye, jistě nemusím sáhodlouze představovat, o co se vlastně jedná. Transformeři jsou pojem a na přelomu osmdesátých a devadesátých let se stali de facto kultem a pro některé fanoušky dodnes představují návrat do jejich dětství. Vím, o čem mluvím, jsem totiž jeden z nich. Dnes se spolu podíváme do daleké historie jedné rasy, která neměla daleko k dokonalosti. Byla to inteligentní robotická forma života, která se dokázala přizpůsobit skoro všemu. Bohužel byla tak podobná lidem, že zaplatila daň nejvyšší – ztratila svůj domov.

Před miliony let byla planeta Cybertron postavena rasou Quintessonů, kteří ji vytvořili jako továrnu na roboty, které potřebovali.  Na začátku vývoje experimentovali s tvory, kteří byli částečně robotiční a částečně organičtí. Teprve později vyvinuli skutečné roboty. Existovaly dva druhy robotů, jedny pro vojenské potřeby a druzí, což byli užitkoví roboti pro klasický konzumní život. Vector Sigma, počítač, ukrytý hluboko pod povrchem planety, byl použit proto, aby dal každému z robotů jedinečnou osobnost. Quintessoné měli příliš velké nároky na jejich roboty a proto se čím dál více z nich začalo bouřit. Proto Quintessoné vyrobili gigantické roboty na svoji ochranu, takzvané Obránce. Nakonec začalo velké povstání a roboti (převážně ti užitkoví) pod vedením A-3 porazili Obránce. Quintessoné museli utéct z planety Cybertron. Pět Autobotů z budoucnosti ( Blaster, Ramhorn, Rewind, Blurr a Wreck-Gar) pomohli robotům se začátkem povstání.

tra5

Po ukončení povstání byl na Cybertronu mír. Toto období se v historii Transformers nazývá jako „Zlatý věk Cybertronu“. Roboti pro konzumní život již konečně mohli dělat to, k čemu byli určeni a co chtěli sami dělat. Vojenští roboti se stali zbytečnými a proto v některých městech na Cybertronu začaly nepokoje. Ne však všude na planetě docházelo k těmto nepokojům mezi dvěma skupinami robotů. Byli zde dva přátelé. Vědec Skyfire a vojenský robot Starscream. Společně se pustili do výpravy na vzdálenou planetu. Při jejím průzkumu je zastihla a rozdělila bouře. Pouze Starscream se dostal zpět na Cybertron.

Byli vytvořeni noví roboti. Mezi ně patřil také Megatron. Byl to robot, který ve své robotické podobě mohl létat a stal se pro tuto schopnost výjimečným. Roboti v některých městech slýchali o tajemných létajících robotech a někteří dokonce tvrdili, že jimi byli napadeni. Přesto tyto zvěsti byly vnímány spíše jako fámy než realita, věděli o tom pouze Obránci, kteří byli přeprogramování po odchodu Quintessonů, aby ochraňovali města. Během této doby si vypracovali konzumní Transforměři zvyk, kdy si mezi sebou předávali tak zvanou Matrici vědění, kterou měl vždy na starosti jejich vůdce. Tato Matrice v sobě uchovávala veškeré vědění svých bývalých vlastníků. Také Autoboti rozvíjeli umění transformace a později tuto schopnost začali využívat taktéž Deceptikoni.

tra7

Orion Pax byl robot, který pracoval v docích města, které bylo bohaté na energon. Kvůli onomu energonu se stalo toto město Megatronovým dalším cílem. Megatron se spřátelil s Orion Paxem, který byl ohromen Megatronovými schopnostmi natolik, že mu nakonec ukázal zásoby energonu ve městě. Poté Megatron vydal pokyn k útoku a jeho síly zaútočily.  Útok přežije pouze Orion Pax, a to jen zázrakem, pomohou mu létající roboti (Aerialbots), kteří jej odnesou pryč z bojiště za robotem, který si říká Alpha Trion (ano, je to A-3 viz výše). Alpha Trion již měl vystavěné nemocnice a ostatní užitkoví roboti mu v nich pomáhali. Slíbil Paxovi, že mu pomůže.

tra2

Alpha Trionovi se podaří opravit všechna poškození Orion Paxe a zároveň u něj provede jistá vylepšení. Přestaví jej na ještě lepšího bojovníka, než byl doposud. Trion, jakožto nositel matrice vědění, předal tuto jeho matrici Paxovi a od této chvíle byl znám jako Optimus Prime.

Pokračování příště.

Napsal : Digmen

[fbcomments]

-reklama-