Patrik Hartl patří v současnosti k nejúspěšnějším českým spisovatelům, každá jeho nová knížka se záhy stane bestsellerem. A platilo to již o jeho prvotině, nazvané Prvok, Šampón, Tečka a Karel. A protože je neméně úspěšným režisérem, natočil podle tohoto románu celovečerní film, který by se měl už brzy objevit v kině. Je téměř jisté, že nová komedie, napěchovaná populárními herci, bude v době, kdy mají lidé potřebu se dobře pobavit, patřit k těm nejnavštěvovanějším. Tím spíše, že Hartl v ní svlékl své hrdiny úplně do naha.

V hlavních rolích kamarádské čtveřice se představí Martin Pechlát (Prvok), David Švehlík (Šampón), Hynek Čermák (Tečka) a Martin Hofmann (Karel). To, že se je režisérovi podařilo získat, považuje za herecké obsazení snů. Lákavý je také děj, Hartlova komedie vypráví příběh čtyř svérázných mužů, prožívajících krizi středního věku, kteří se rozhodnou svůj život zásadně změnit.

Autor se netají tím, že čerpal ze svého života, coby čtyřicátník prošel krizí, když se mu narodil syn, musel navíc uživit celou rodinu. A těm, co se dostali do stejné situace, chce dodat inspiraci, jak lze nad životní krizí vyzrát. „Mě vždycky baví smutný námět, na který se dívám humorně,“ říká.

V náročné trojroli

Lehká ovšem nebyla ani situace, do níž se dostal při natáčení. Se svým pověstným řehtavým smíchem si postěžoval, že musel plnit náročnou trojroli, stal se totiž nejen autorem předlohy a scénáře, který několikrát přepisoval, ale v neposlední řadě i režisérem. Upozorňuje, že děj filmu se poměrně dosti liší od jeho knížky.

„Já jsem spoustu věcí změnil, já jsem nejen popřehazoval situace, nějaké vyházel a vymýšlel nové. A úplně jsem změnil konec, který jsem vymyslel úplně jiný, aby ti lidi, co znají knížku, měli z toho filmu nějakou novou radost,“ prozradil. A zároveň se pochlubil, že radost splnil i sám sobě. Je totiž přesvědčen, že jeho film je ještě lepší než knížka.

Podaří se premiéra?

Natáčelo se již od jara loňského roku a Patrik průběžně budil zvědavost svým filmařským deníkem, v němž hovořil nejen o natáčení, ale také o své divadelní práci pro pražské divadlo Studio DVA v němž nastudoval celou řadu velmi úspěšných inscenací. Přiznal se například, že byl natolik pohroužen do natáčení, že zhubl několik kilo: „Já jsem nebyl schopen dělat nic jiného, než režírovat ten film.“ Velmi pečlivě se na natáčení připravoval a připadal si dokonce jako děsný šprt.

Premiéra dlouho očekávaného snímku je plánovaná na 24. prosince letošního roku. Nezbývá než doufat, že do té doby budou kina konečně otevřená a že Patrik Hartl nadělí svým fanouškům další zábavný dárek.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz