Po zfilmování Greenových teenage románů Hvězdy nám nepřály a Paper Towns přichází na řadu i jeho prvotina, Hledání Aljašky. Kdo se ujme hlavních rolí ve filmovém zpracování? Kdo je to Aljaška? A proč ji chce někdo najít? A jak to všechno vznikalo? Dočtete se níže!

Román Hledání Aljašky mapuje dobrodružství mladého Milese Haltera, který nastupuje na internátní školu Culver Creek v Alabamě. Setkává se se záhadnou a nespoutanou Aljaškou Young a zamiluje se do ní. Seznamuje se s dalšími studenty, se kterými vytvoří partu. Ta je, jako její vůdkyně Aljaška pro každou špatnost. V půlce románu ovšem Aljaška zmizí. Jen tak. Se se stalo, proč dívka zmizela a kdo to vlastně byla Aljaška Youngová, to všechno chce Miles zjistit. Celý román se odehrává ve vysokoškolském prostředí a je propleten filozofickými otázkami.

Jedná se o první Greenův román, podle mého mnohem méně naivní, než Hvězdy nám nepřály. Víc se s ním dá ztotožnit, protože unuděných vysokoškoláků je přece spousta a je to tak nějak víc realistické. Tím nechci žádným způsobem nařknout lidi, kteří mají problémy se zdravím, bůh chraň. Ale v poslední době se s rakovinovými romány roztrhl pytel a už to bylo trooošičku mainstream. A tím taky neříkám, že jsem u knihy Hvězdy nám nepřály nebrečela, žejo.

Scénář k filmu měl původně napsat Josh Schwartz (tvůrce seriálu O.C. California) již kolem roku 2005, výroba filmu se ovšem odložila na dobu neurčitou. John Green ale zažil „boom“ s jeho další knihou Hvězdy nám nepřály, a tak se produkce rozhodla vytvořit nejdříve adaptaci na tento film. Nakonec se Aljaška přece jenom dočkala a scénáře se ujala Sarah Polley, režie Rebecca Thomas. Scott Neustadter a Michael H. Weber, kteří mají již zkušenosti s filmovými adaptace na Greenovy romány se na nejnovějším filmu budou podílet také.

A jak zatím vypadá casting? Velmi neurčitě! O roli tajemné Aljašky Young momentálně bojují hned čtyři kandidátky:

Ve středu plátek The Wrap informoval o tom, že se Nicola Peltz (Transformers: Age of Extinction) a Courtney Eaton (Mad Max: Fury Road) přidají do nejužšího výběru k Anye Taylor-Joy a modelce Imogen Waterhouse. Kdo ovšem debakl vyhraje zatím není jasné. A není ani jasné, zdali casting nepřijde s úplně jinou hvězdou v rukávu.

ALASKAS YOUNG
Nicola Peltz, Immy Waterhouse, Courtney Eaton, Anna Taylor Joy

O roli Chipa Martina, neboli Plukovníka bojují John D’Leo (Unbroken) a Logan Miller.

John D´Leo, Logan Miller
John D´Leo, Logan Miller

V souboji o roli Milese Haltera bodují Mitchell Hope a Charlie Rowe.

Mitchell Hope, Charlie Rowe
Mitchell Hope, Charlie Rowe

Konečné rozhodnutí bude záležet na tom, jak mezi herci bude fungovat ona mysteriózní chemie, která vždycky vyhraje a o které lidé z castingu vždycky mluví. Nejvíce se však spekuluje nad duem Rowe–Taylor Joy. Koho byste nejraději viděli vy? Dejte nám vědět v komentářích a po zveřejnění jmen se na ty vaše tipy podíváme! Premiéru filmu očekáváme příští rok.

Greenův nejnovější film Paper Towns, který měl premiéru minulý týden zatím celosvětově vydělal 30.4 milionů dolarů.

[fbcomments]

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz