V blízké i vzdálenější minulosti byli herci do daných rolí přeobsazováni vícekrát. V případě zranění nebo dokonce úmrtí je to vlastně očekávané. Něco jiného však je, pokud dotyčný herec vyvolá nějaký skandál, se kterým se studio z různých důvodů jen těžko vyrovnává. Po nedávných jménech jako Johnny Depp nebo Kevin Spacey se tato pomyslná černá listina zřejmě rozroste o další hvězdu se slibnou kariérou, Ezru Millera.

Pro Millera byl průlomovým rok 2016. Tehdy se mu podařilo proniknout do dvou silných filmových vesmírů najednou. Poprvé se objevil jako Flash ve filmové sérii podle komiksů od DC Comics (DCEU) a získal také jednu z hlavních rolí v prequelu Harryho Pottera, sérii Fantastická zvířata. Jeho nevyzpytatelné chování by však mohlo vše rychle zničit.

V roce 2020 na sebe v tomto ohledu upozornil poměrně nešťastným krokem, kdy během jednoho incidentu po slovním útoku zřejmě svou fanynku chytil pod krkem a strhl ji na zem. Už to byl nepochybně velmi nepříjemný signál pro studio Warner Bros., které obě značky produkuje, ale také pro jeho agenta.

Po nedávném medializovaném incidentu na Havaji, kde se po útoku v baru dostal na krátkou dobu za mříže, však Hollywoodu dochází s hercem trpělivost. Podle časopisu Rolling Stone navíc Miller nebyl během natáčení filmu Flash (2023) zrovna ve své kůži, jeho pracovní disciplína byla, řekněme, nestandardní. Známá je historka o tom, jak náhle ukončil natáčení se slovy: „Nevím, co dělám.”

V souvislosti s těmito různými incidenty není překvapivé, že společnosti Warner Bros. a DC Comics uspořádaly mimořádnou schůzku, na které zejména DC zvažovalo, zda si tohoto herce ponechat v roli superhrdiny Flashe. Fanoušci oblíbené komiksové postavy dokonce volají po jeho nahrazení seriálovým Flashem, jehož ztvárňuje Grant Gustin.

Ezra Miller, který svůj talent prokázal ve filmech jako Charlieho malé tajemství (2012) nebo Stanfordský vězeňský experiment (2015), měl před sebou slibnou kariéru. Nyní je však velmi sporné, jakým směrem se bude ubírat a zda se tento umělec brzy zařadí mezi herce s nálepkou „problémový“.

Zdroje: Rolling Stone, Mirror, csfd, YouTube

-reklama-

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Kto som? Filmový a v posledných rokoch aj seriálový nadšenec. No pri dlhých zimných večeroch nepoviem nie ani knihe, hoci tam fičím takmer výhradne na hororovej tematike.