Reality show „Výměna manželek“ už dávno není tak populární, jako když ji u nás před šestnácti lety začala televize Nova vysílat. Tehdy ji sledovaly i více než dva miliony diváků, zatímco v posledních sezónách balancuje na hranici milionu. Tu se jí mírně podaří překročit pouze v případě, že se mezi aktéry objeví nějaký „exot“ či známá tvář. Platí to i o prozatím poslední epizodě, především díky tomu, že se k účasti nechal přesvědčit homosexuální pár Matěj Stropnický a Daniel Krejčík.

Sám Stropnický, bývalý politik Strany zelených, herec a novinář, si dobře uvědomoval, do čeho jde a hned v úvodu připustil, že mu účast v pokleslé show, jež se netěší zrovna nejlepší pověsti, může uškodit. Nakonec se ale dočkal docela příjemného překvapení, protože mu jeho sympatické vystupování přineslo spíše body k dobru. Syn slavných rodičů dal totiž jasně najevo, že ho vzhledem k jeho profesi zajímá, jak žijí lidé v jiné sociální bublině, aby jim mohl lépe porozumět a vžít se do jejich starostí a pocitů. A v neposlední řadě ukázal, že on sám není zhýčkanou celebritou.

Život na zámku

Zatímco se například jeho sestra Kordula Stropnická objevuje ve společenských rubrikách časopisů coby půvabná dcera slavné herečky a otce diplomata, Matěj v nich spíše figuruje jako majitel zchátralého zámku ze 17. století, kde žije se svým životním partnerem Danielem v dosti drsných podmínkách. Navíc se snaží s partou dobrovolníků vlastníma rukama zachránit cenný objekt, a to za cenu odříkání a vlastního nepohodlí. Mimochodem peníze, které mu půjčila jeho matka, se rozhodl regulérně splatit do poslední koruny. Další finance se snaží získat tím, že s Danem pořádají prohlídky zámku a první výsledky jejich společného úsilí jsou konečně vidět.

Večerní siesta

Matěj také coby příležitostný manžel vyměněné Martiny sehrál roli skvělého poradce, když matku šesti dětí upozornil na její nezdravý životní styl. Zarazilo ho, že namísto toho, aby se pořádně najedla, vypije osm káv denně. Působivá byla večerní scéna, kdy ve skromně zařízené zámecké komnatě společně večeřeli u svíček a Matěj se snažil svoji dočasnou „manželku“ přimět k tomu, aby si společně s ním dala alespoň půlku chleba a povídali si. Stejně tak jí správně radil, aby se více hýbala a výsledkem byl krásný patnáctikilometrový výlet zasněženou krajinou do okolí. Nakonec si Martina natolik získala jeho sympatie, že mu při jednom z rozhovoru řekla: „Ty seš v podstatě první politik, kterého znám a nemám chuť mu šlápnout do obličeje.“ Přiznala se, že nechodí k volbám, protože většinu politiků považuje za prolhané zloděje.

Zdařilá Výměna

Rovněž Matějův partner Daniel si v druhé rodině, kde se stal na deset dnů „manželkou“ pořízka Pavla, získal nemalé sympatie. Hned od začátku ho nadšeně přijaly všechny děti, včetně nejmenšího, teprve pětiměsíčního Josífka. Také v tomto případě splnila „Výměna manželek“ dosti užitečnou roli. Po dlouhé době například ukázala, že děti namísto televize a počítačů dokáže zabavit i primitivní loutkové divadlo, které vymyslel Dan, nebo že Češi nejsou tak homofobní, jak je jim stále vyčítáno. Někteří diváci si dokonce myslí, že takové páry jako jsou Matěj a Daniel by se postaraly o děti lépe, než mnozí rodiče a že by bylo dobré jim svěřit do výchovy třeba děti z dětského domova. Přeju jim, aby se jim podařilo nějaké dítě vychovávat,“ napsal například jeden z nich na sociálních sítích, kde se o výjimečně zdařilé „Výměně“ vášnivě diskutovalo. A další přidal: „Doufám, že se jednou bude na zámku prohánět několik dětí.“

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz