Jorga Kotrbová (73) byla oblíbená česká televizní i divadelní herečka. Před lety se ale stáhla před veřejností do ústraní a vyhýbá se novinářům, médiím i hereckým příležitostem. Co tedy dnes dělá, když už nehraje?

Herečka Jorga Kotrbová se narodila 26. dubna 1947. Před kamerou začínala již ve 14 letech a to ve snímku Trápení (1961). Původně chtěla jít studovat a stát se veterinářkou. Po prvních zkušenostech s herectvím však svůj sen o péči o zvířata přehodnotila a rozhodla se stát herečkou.

Začala se připravovat na přijímací zkoušky na DAMU, kam se dostala a studium úspěšně ukončila v roce 1969. Hned poté nastoupila do angažmá v realistickém divadle. Následovaly desítky filmových rolí, například Láska nebeská (1964), Utrpení mladého Boháčka (1969), Zlatovláska (1973), Dva muži hlásí příchod (1795), Honza málem králem (1977), Pátek není svátek (1979), V podstatě jsme normální (1981), O Šedivákovi (1995) a další. Prozatím její poslední film byl Smrt pedofila v roce 2003. Objevila se také ve třech televizních seriálech. V roce 1969 si zahrála v klipu Karla Gotta – Láska bláznivá.

Uplatnila se i jako dabérka, svůj hlas propůjčila například Margaret Houlihanové (M.A.S.H.). Herečka se již ve filmovém světě údajně necítila zrovna nejlépe a tak dala přednost soukromí. Stáhla se do ústraní a zvolila si raději klid, který tráví u koní na statku.

Má tři děti, z prvního manželství má dceru a z druhého dceru a syna. Nyní si užívá klidný život na ranči s koňmi a ráda tráví čas se svými vnoučaty.

Narozeniny dnes slaví Jorga Kotrbová,gratulujeme

Posted by Hvězdy českého filmu on Tuesday, April 26, 2016

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz

Profilový obrázek
REDAKTORKA & SOCIAL MEDIA