Hotel El Royale leží nedaleko jezera Tahoe a prochází skrz něj hranice dvou amerických států, Nevady a Kalifornie. Hosté si tak můžou vybrat pokoj v různých státech unie a porušovat či dodržovat zákony jednoho nebo druhého. Teď už je tento hollywoodskými celebritami kdysi oblíbený hotel za zenitem. Jeho slávu připomínají jen černobílé fotky slavných hostů na zdech, chátrající luxusní interiér, velký jukebox se starými šlágry a neurotický zaměstnanec, který sám vše udržuje v chodu. Když se v jednom dni v hotelu sejde pět hostů, je to podezřelé. Mysteriózní thriller Zlý časy v El Royale mohou diváci zhlédnout v sobotu 16. ledna ve 22:25 na Primě či oden později ve 22:20 na Prima MAX.

Kněz, soulová zpěvačka, dvě dívky a někdo, kdo na první pohled vypadá jako obchodní cestující. Podezřelý je i hotel El Royale, který nejen ve svých stěnách a pod podlahou skrývá mnohá tajemství. S příchodem noci a dalších nezvaných hostů bude mít každý z přítomných v El Royale aspoň jednu šanci na vlastní vykoupení. Než se vše odebere do horoucích pekel.

FOTO: distr. FTV Prima

Celosvětová premiéra filmu proběhla 27. září 2018 v americkém Austinu na filmovém festivalu Fantastic Fest specializující se na hororové, fantasy a sci-fi snímky. Natáčelo se v Kanadě (Vancouver) a v Los Angeles v Kalifornii (USA). Hotel El Royale je inspirovaný slavným resortem a kasinem Cal Neva, který vlastnil Frank Sinatra.

Chris Hemsworth musel pro roli zhubnout až 13 kilo svalů, které měl díky natáčení filmu Avengers: Endgame (2019). V původním obsazení figuroval také Russel Crowe. Projekt však opustil a jeho role připadla Jonu Hammovi.

Režisér Drew Goddard pojal nabízení scénáře filmový studiím s notnou dávkou utajení. Scénář si mohli přečíst pouze nejvyšší manažeři na tabletu, který po přečtení museli ihned vrátit. Drew Goddard pracoval na scénáři dva roky.

Jedná se o druhou spolupráci režiséra Drewa Goddarda a herce Chrise Hemswortha. Poprvé se setkali na filmu Chata v horách (2012). Jak Chris Hemsworth, tak Jeff Bridges se objevili ve filmech Marvel Cinematic Universe. Chris Hemsworth ztvárnil Thora, zatímco Jeff Bridges hrál zloducha Iron Mongera.

-reklama-


Chcete mít naše články z první ruky? Přidejte si nás na domovskou stránku Seznam.cz
Přidat na Seznam.cz